Promoce se kvůli pandemii nekonají, na univerzitu nastoupí jen zlomek zahraničních studentů

| autor: hradeckralove.cz

Na Univerzitu Hradec Králové začnou přijíždět v druhé polovině září jako každý rok zahraniční studenti. Tento semestr jich ale kvůli pandemii koronaviru bude studovat v Hradci Králové zhruba jen desetina, převážně ze zemí Evropské unie. Univerzita zrušila i všechny ceremonie jako slavnostní imatrikulace prvních ročníků nebo promoce absolventů.

Během jarní pandemie nového typu koronaviru zůstala v České republice i výměnná studentka Josefina Lonardi z Argentiny:

"Semestr jsem začala v únoru, kdy koronavirus byl něco, co se děje v Asii, nikdo se ničeho nebál. Nebyla to zkušenost, kterou jako zahraniční výměnný student obvykle zažijete. Ze dne na den zavřeli univerzitu a všechny předměty se studovaly formou online výuky. Bylo to velice složité a určitě úplně jiné, než jsem si představovala."

Na nový školní rok se i přes komplikace těší. „Nevím, jak bude probíhat další semestr, ale vypadá to, že část předmětů bude pořád online a část už normálně ve škole. Budeme ale muset nosit roušky," dodala pro Český rozhlas Hradec Králové Josefina, která s dalšími studenty ze zahraničí nastoupí do nového semestru na Univerzitě Hradec Králové.

Zahraničních studentů přijede do Hradce jen desetina

„Pravidelně k nám jezdí studovat zhruba 500 zahraničních studentů ročně. V následujícím akademickém roce to bude ale necelá padesátka. Jsme tedy zhruba na desetině. Platí pravidlo, že do 72 hodin od příjezdu do České republiky musí podstoupit test na covid-19. Akademika nebo studenta ze zahraničí bez negativního testu na covid-19 na univerzitu nepustíme," doplnil mimořádná opatření na univerzitě její mluvčí Jakub Novák.

Vzhledem k mimořádným okolnostem přistoupily Fakulta informatiky a managementu, Pedagogická fakulta a Filozofická fakulta UHK ke zrušení slavnostních promocí a imatrikulací. Imatrikulace jsou také zrušeny na Přírodovědecké fakultě, o podobných krocích ve vztahu k promocím PřF UHK jedná. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Neobjednaní samoplátci testu na COVID-19 už mají v hradecké fakultní nemocnici smůlu

Odběrové centrum COVID-19 Fakultní nemocnice Hradec Králové od čtvrtka 17. září už nedělá odběry neobjednaným samoplátcům. Testování zajišťuje pouze pro pacienty indikované k vyšetření lékaři či hygieniky a samoplátce objednané předem prostřednictvím rezervačního systému, který…
Čtěte více

V hradecké nemocnici se plní lůžka infekčního oddělení, přetlak je i u testování na koronavirus

Hradecké fakultní nemocnici docházejí kvůli navyšování případů počtu pacientů s koronavirem lůžka na infekčním oddělení . Disponuje 25 lůžky, přičemž je tam v současné době hospotalizováno 18 pacientů. Další dva pacienti jsou připojeni na KARIM (Klinika anesteziologie,…
Čtěte více

Do nemocnice mohou návštěvy maximálně na dvě hodiny

Fakultní nemocnice Hradec Králové od úterý 15. září 2020 omezuje návštěvy hospitalizovaných pacientů na dvě hodiny denně, ke každému pacientovi může přijít pouze jeden člověk v čase od 15 do 17 hodin. Oddělení, kde jsou hospitalizováni COVID-19 pozitivní pacienti a kde jsou…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme