Štítky: | Žižkovy sady | terasy |

Projekt na opravy Severních teras a Žižkových sadů má územní rozhodnutí. Termín zahájení je však stále ve hvězdách

Termín zahájení úprav Žižkových sadů a Severních teras zatím není.
Termín zahájení úprav Žižkových sadů a Severních teras zatím není. | autor: hradeckralove.cz

V přípravách revitalizace Severních teras a Žižkových sadů v Hradci Králové se radnice o krok posunula. Projekt získal územní rozhodnutí, které již nabylo právní moci. Díky němu bude možné pokračovat v přípravě dalších stupňů projektové dokumentace. V rámci úprav by měla zmizet některá schodiště, vznikne nová horní terasa nebo pěší visutá lávka.

„Získání územního rozhodnutí je pro nás zcela zásadní, pracovalo se na něm od roku 2017. Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně výjimečný a náročný projekt revitalizace, bylo třeba zajistit daleko větší množství potřebných dokumentů. Severní terasy a Žižkovy sady se nacházejí v městské památkové rezervaci, což je nejvyšší památková ochrana, tudíž jsme museli mít všechna kladná stanoviska památkářů, vyjadřovaly se nám také odbory životního prostředí hradeckého magistrátu a krajského úřadu a další důležité orgány státní správy,“ vysvětluje náměstek primátora pro oblast investic Jiří Bláha. Město bude nyní pokračovat v přípravě dalších stupňů projektové dokumentace, kterými jsou dokumentace pro stavební povolení a dokumentace pro zadání a provádění stavby. Jakmile bude získáno stavební povolení na celý projekt, může město připravit vypsání výběrového řízení na zhotovitele. „Zvažujeme také variantu, že se budou Severní terasy opravovat postupně na etapy, jakékoliv odhady termínů jsou v tuto chvíli předčasné. Stále se jedná o prioritní projekt města, ale vše bude záležet na finančních možnostech, a to s ohledem na koronavirovou krizi a její následné dopady na městský rozpočet,“ doplňuje náměstek Bláha.

V rámci revitalizace Severních teras a Žižkových sadů by mělo dojít například k odstranění soustavy schodišť pod Radoušovou ulicí nedaleko Klicperova divadla. Nové by naopak měly být opěrné zdi pod divadlem včetně vytvoření horní terasy nebo pěší visutá lávka. Severní terasy by také měly splňovat požadavky na bezbariérovost. V Žižkových sadech by pak mělo dojít k revitalizaci východní části dle historického plánu a západní část by měla být doplněna o systém pěších cest. Součástí úprav území bude i rozmístění nových prvků drobné architektury, řešeno bude také odvodnění zpevněných ploch Severních teras a plochy Žižkových sadů prostřednictvím plošných drenážních systémů.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Otčenáškovy terasy se dnes otevírají veřejnosti

Od dnešního dne, ted od úterý 23. března budou pro veřejnost opět otevřeny jižní terasy Karla Otčenáška poblíž centra Hradce Králové. Oblíbené místo hradecké veřejnosti bude přístupné opět od 7 do 21 hodin. Od 1. dubna se pak chystá otevření dopravního hřiště v Třebši. Pro…
Čtěte více

Jižní terasy slavnostně změní svůj název koncem května. Ponesou jméno Karla Otčenáška

Jižní terasy pod Velkým náměstím mezi schodištěm Bono publico a ulicí Na Kropáčce ponesou jméno po arcibiskupovi Karlu Otčenáškovi. V pondělí tento záměr schválili hradečtí zastupitelé. Stane se tak u příležitosti sto let od narození tohoto čestného občana Hradce Králové.…
Čtěte více

Jižní terasy se budou jmenovat po arcibiskupu Karlu Otčenáškovi

Letos by významný arcibiskup Karel Otčenášek oslavil sto let. Město se rozhodlo, že po něm pojmenuje jižní terasy pod Velkým náměstím mezi schodištěm Bono publico a ulicí Na Kropáčce.  Karel Otčenášek je čestným občanem Hradce Králové. Tento český duchovní byl pro Hradec…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme