Program Antivirus II začíná pomáhat, do školek míří tisíce respirátorů

Magistrát města Hradec Králové.
Magistrát města Hradec Králové. | autor: hradeckralove.cz

S druhou vlnou koronavirové pandemie rozhodlo město Hradec Králové o znovuzavedení balíčku s názvem Antivirus II, který rozdělí přibližně 2,8 milionu korun. Nově město zruší poplatek za zábor veřejného prostranství až do konce příštího roku. Úlevy na nájemném by se měli dočkat také podnikatelé užívající ke svému podnikání nebytové prostory ve vlastnictví města. Město už také nakoupilo třicet tisíc respirátorů typu FFP2, které budou v tomto týdnu distribuovány do mateřských škol, zaměstnancům městské policie a dalších městských organizací.

„Program Antivirus I, který jsme vytvořili jako formu pomoci v reakci na první vlnu koronaviru, se ukázal jako velmi efektivní. Je tedy zcela přirozené, že s příchodem druhé vlny koronaviru spouštíme další sérii několika opatření, která mají opět pomáhat při zvládání dopadů. Jedna z prvních aplikovaných pomocí balíčku Antivirus II je nákup třiceti tisíc respirátorů typu FFP2, které jsou určené pro hradecké mateřské školy, městskou policii a zaměstnancům dalších městských organizací. Během tohoto týdne budou postupně rozdělovány a rozváženy na místa,“ říká primátor města Hradec Králové Alexandr Hrabálek.

Nákup třiceti tisíc respirátorů vyšel město na 560 tisíc korun včetně DPH. Více než 25 tisíc jich bude distribuováno do hradeckých mateřských škol. Další jsou připravené pro městskou policii a městské organizace.

Město odpustí podnikatelům poplatky

Podnikatelé už také mohou v tuto chvíli počítat s posunutím termínu, do kdy je prominuta platba za zábor veřejného prostranství.

„Nově jsme se rozhodli zrušit poplatky za zábor veřejného prostranství až do konce roku 2021. Chceme tím podpořit zejména kulturu i cestovní ruch včetně gastronomie. Poplatky za zábor veřejného prostranství se za rok dostanou na zhruba tři miliony korun, za dva roky je to dvojnásobná částka, která v rozpočtu města bude chybět. I přesto věříme, že podnikatelům, kteří museli během koronavirové pandemie dočasně stopnout nebo výrazně omezit svou činnost, tento krok pomůže a alespoň trochu ušetří náklady,“ doplňuje náměstkyně primátora pro oblast ekonomiky Monika Štayrová.

Další z opatření město chystá uvést do provozu. O jednotlivých krocích, stejně jako o vyvěšených formulářích s žádostmi, bude včas město informovat na webových a facebookových stránkách města.

Během jarního programu Antivirus město rozdělilo 7,5 milionu korun. Na hradecký magistrát tehdy dorazilo 412 žádostí, z nichž 96 muselo být vyřazeno, jelikož žadatelé nesplňovali stanovené podmínky. 

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Bez zpěvu a tělocviku, ale s rouškou na tváři. I hradečtí prvňáci a druháci už chodí do školy

Do hradeckých základních škol se ve středu vrátili žáci prvních a druhých tříd, jejich výuku znovu umožnilo ministerstvo zdravotnictví. Děti musí být vybavené rouškami a nemají hodiny zpěvu či tělesnou výchovu. V Hradci se otevřelo všech sedmnáct základních škol v Hradci Králové…
Čtěte více

Hradec chce pomoci podnikatelům programem Antivirus II. Na přímou podporu má připraveny téměř tři miliony korun

Město spouští program Antivirus II. Měl by to být souhrn opatření na zmírnění dopadů druhé vlny koronavirové pandemie. Odpuštěn bude například poplatek za zábor veřejného prostranství až do konce roku 2021, na přímou finanční podporu podnikání má město zatím připravených 2,8…
Čtěte více

Město pro obyvatele chystá další balíček pomoci. Antivirus budou schvalovat zastupitelé příští týden

Hradec chce opět pomoci při druhé vlně koronaviru. Od minulého týdne město vytvořilo speciální pracovní skupinu pro Antivirus, která připravuje souhrn opatření na zmírnění dopadů probíhající druhé vlny koronaviru. „Společně pracujeme na obnově a zavedení dalších opatření na…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme