Prodej vánočních stromků z hradeckých lesů začne 1. prosince. Ceny budou vyšší než loni

Stromky z hradeckých lesů se budou prodávat od 1. prosince.
Stromky z hradeckých lesů se budou prodávat od 1. prosince. | autor: hradeckralove.cz

Stromky z Městských lesů Hradec Králové přijdou na trh první prosincový den. Lesníci hlásí, že letos jsou stromky kvalitní a zákazníci se mohou spolehnout na to, že budou česrtvé. Jejich ceny oproti loňskému roku ale vzrostou. Na trhu se objeví borovice, smrky i jedle. Na Vánoce už jsou připraveny i ulice města. Informaci přináí Hradecký deník.

Hradecké lesy se ohledně nabídky vánočních stromků snaží vyjít vstříc poptávce. Ta největší je po borovici lesní. Letos by měly lesy vydat kolem 1800 kusů. Borovice pocházejí především z nově zalesněných ploch po vichřici, která lesy u Hradce zasáhla před šesti lety. „Kvalita stromků je letos nadprůměrná. Na pasekách zachytily vodu a sucho se jich nijak nedotklo. Velmi kvalitní jsou i jedle, které při rašení nepostihly mrazy,“ uvedl pro Deník ředitel Městských lesů Milan Zerzán.

Vánoční stromky - ceny

Borovice lesní bude za 250 korun po loňských 230 korunách. Smrk, kterých bude 200 až 300 kusů, bude za 200 korun, loni byl za 170 korun. Borovice černá a smrk pichlavý budou za 400 korun po loňských 350 korunách, jedle zdraží o 30 korun na 480 korun. Cena bude jednotná za stromek bez rozdílu výšky. Ke zvýšení cen Městské lesy přistoupily po několika letech, kdy ceny neměnily.

„Vyřezávat začneme na konci listopadu a pak průběžně podle prodeje. Stromky k prodeji tak budou stále čerstvé,“ dodal ředitel. Přibližně třetinu stromků, především půjde o smrk pichlavý, hradečtí lesníci vyřežou z plantáží založených zhruba před deseti lety.

Na plantážích mají Městské lesy i jedle a borovice černé. Menší část stromků Městské lesy letos prodají i jiným obchodníkům, půjde o několik stovek smrků pichlavých.

Prodej u hájovny Marokánka bude zahájen  1. prosince 2018 - do vyprodání zásob  
po - ne     8.00 - 16.30 hod.

Prodej u hájovny Zelený sloupek bude zahájen 5. prosince 2018 - do vyprodání zásob     
po - pá     8.00 - 16.30 hod.
so            8.00 - 12.00 hod.
ne            zavřeno

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Prodej vánočních stromků z hradeckých lesů se rozjede už příští týden

Deset tun ryb z rybníků a tři tisíce stromků z lesních porostů v majetku města mají pro letošní předvánoční prodej připravené Městské lesy Hradec Králové. Stromky se začnou prodávat v příštím týdnu v Hájovně Marokánka a Zelený sloupek. Prodej kaprů bude zahájen pár dní před…
Čtěte více

Město pro letošní rok vánoční trhy zrušilo

S ohledem na protiepidemický systém město zrušilo připravované vánoční trhy. Hradecká radnice měla na letošní rok nachystaný nový rozšířený koncept vánočních akcí. Trhy se měly z Masarykova náměstí přesunout na Velké náměstí, každý den měly být doprovázeny kulturním programem a…
Čtěte více

Hradec letos rozsvítí jen dva vánoční stromy, výzdoba města bude bohatší

Více než měsíc před Vánoci má Hradec Králové připravené dva vánoční stromy, které se rozsvítí na tradičních místech - na Velkém a Masarykově náměstí. Technické služby Hradec Králové je budou na místa přivážet v úterý 24. listopadu, následující dny pak budou nazdobeny. V…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme