Prodej domů se slevou v centru Hradce neproběhne

Zastupitelé města tento týden schválili pravidla prodeje čtyřiceti městských domů v centru Hradce. Na slevě z  ceny, kterou navrhla radnice, se však nedohodli.

Hradecké zastupitelstvo sice schválilo pravidla prodeje, rozhodnutí o slevě 20 až 50 procent z navrhovaných  cen však odložilo. „Jednání o slevě ukázalo, že  největší pravděpodobnost má sleva 30 procent, která reaguje na současnou situaci,“ řekl primátor Otakar Divíšek. Potřebných 19 hlasů se však nepodařilo získat.
Radnice nechala zpracovat znalecké posudky. „Odhadců bylo pět a dohodli se, jakým způsobem budou postupovat podle zákona. Znalci kombinovali tři metodiky a cena zohledňuje i  stáří domů,“ sdělil Divíšek. Radnice požaduje od 15 do 25 tisíc za metr čtvereční.
Záměr prodeje domů v centru město zveřejnilo již v létě loňského roku. Další jednání o slevách z navrhovaných  cen má proběhnout v květnu.
Jak uvedla náměstkyně primátora Pavla Finfrlová, jeden dům na starém městě byl již za cenu kolem pěti milionů prodán.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme