Procházkové okruhy po Hradci prošly obnovou. Připravuje se i elektronická verze

Informační tabule
Informační tabule | autor: mmhk.cz

Novou podobu má celkem sedmačtyřicet informačních cedulí po Hradci Králové. Čtyři procházkové okruhy o celkové délce osmnácti kilometrů mají tak nové průvodce v několika jazycích. Turisté i místní tak mohou zjistit mnoho zajímavých informací a mohou si prohlédnout i dobové fotografie. Většinu tras jde projet i na kole. Příjemnou procházku lze absolvovat v rozmezí jedné a půl až tří hodin. Město už zároveň připravuje elektronickou verzi procházkových okruhů pro chytré mobily.

Město obměnilo na všech orientačních stojanech u jednotlivých okruhů grafické desky. Došlo k aktualizaci a zvětšení mapy, v níž se uživatel bude nově lépe orientovat. "Desky dostaly nový design, stejně tak i čtení textu by mělo být příjemnější. Celkové náklady na obměnu desek se pohybovaly kolem 50 tisíc korun," uvádí Magdaléna Vlčková, mluvčí magistrátu.

V Hradci slouží procházkové okruhy už řadu let. Vzhledem k tomu, že se město přirozeně mění a část své "práce" odvedou i vandalové, bylo třeba přistoupit k jejich aktualizaci. „I naše město musí kráčet s dobou a v rámci možností využívat moderní technologie. Řada lidí aktivně používá mobilní telefon, díky kterému lze načerpat obrovské množství užitečných informací. A tak připravujeme i elektronickou verzi procházkových okruhů právě pro chytré telefony. V současné době již  mohou uživatelé trasu v terénu sledovat prostřednictvím aplikace InCity anebo se zapojit do outdoorových her Geofun či Munzee,“ prozrazuje Anna Maclová, náměstkyně primátora zodpovědná za cestovní ruch. Město také uvažuje o osazení informačních stojanů u hradeckých mostů.

Procházkové okruhy jsou zaměřeny na jednotlivá období architektonického rozvoje města. Na každé trase najdou zájemci orientační stojany s informacemi například o nejzajímavějších stavbách kolem. Historické fotografie jsou k vidění na stojanech prvního, druhého a třetího okruhu. Pro zvídavé děti je připravena brožurka „Hradec Králové hrou“ dostupná v informačních centrech. Druhý, třetí i čtvrtý okruh lze projet i na kole.

Historické město – Procházkový okruh I.

Trasa po historickém městě v délce 2,5 km trvá vycházkovou chůzí přes 1,5 hodiny. První z celkem 13 zastavení naleznete před turistickým informačním centrem na Velkém náměstí poblíž katedrály sv. Ducha. Při procházce starým městem a jeho romantickými zákoutími poznáte to nejlepší z gotiky, renesance a baroka.

Salon republiky – Procházkový okruh II.

Trasa po moderním městě v délce 3,5 km trvá vycházkovou chůzí přibližně 2 hodiny. První z celkem 11 zastavení naleznete před Muzeem východních Čech na Eliščině nábřeží. Při procházce po monumentálních nábřežích a pěších bulvárech snadno pochopíte, proč si díky unikátnímu urbanistickému konceptu a stavbám Kotěry, Gočára a dalších významných architektů na začátku 20. století město vysloužilo označení Salon republiky.    

Pevnost – Procházkový okruh III.

Trasa po místech bývalé barokní pevnosti v délce 5,5 km trvá vycházkovou chůzí přes 2,5 hodiny. První z celkem 11 zastavení naleznete před Muzeem východních Čech na Eliščině nábřeží. Z barokní pevnosti, která byla po bitvě v roce 1866 u Hradce Králové zrušena, se dochovalo jen málo pozůstatků, procházkový okruh Vás provede po 20 z nich.          

Současná architektura – Procházkový okruh IV.

Trasa po architektuře konce 20. a začátku 21. století v délce 7 km trvá vycházkovou chůzí přibližně 3 hodiny. První z celkem 12 zastavení naleznete nad labskou náplavkou na náměstí Svobody. Neváhejte a vstupte např. do moderních prostor terminálu hromadné dopravy či Studijní a vědecké knihovny anebo vnímejte osvěžující zeleň Šimkových sadů či Jižních teras uprostřed pulsujícího města.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme