Primátorovi Hradce Králové bylo ukradeno služební auto

Bílou služební Octavii královéhradeckého magistrátu se včera večer pokusili před budou sportovního areálu ukrást tři mladíci ve věku od 11 do 16 let. Jak nás informovala tisková mluvčí královéhradecké policie Anna Pešavová, jeden z kolemjdoucích občanů informoval policisty, že zadržel mladíka, který se jej pokusil přejet autem. Jak se později ukázalo jednalo se o služební vůz hradeckého magistrátu, který právě užíval primátor města Oldřich Vlasák
"Asi po 100 metrech byl řidič, který jel v protisměru, zadržen občanem a dva spolujezdci utekli s mobilním telefonem a peněženkou. Odcizené věci byly nalezeny, kromě dvou platebních karet, které zřejmě nezletilec vyhodil," uvedla Pešavová.

Zcizení služebního vozu potvrdil i tiskový mluvčí hradeckého magistrátu Jan Krejza. "Primátor se vracel z neplánované služební schůzky a cestou se zastavil na předem domluvené soukromé akci, kterou by jinak nestihl," uvedl Krejza s tím, že primátor běžně využívá služeb svého řidiče, který byl však na dovolené. Primátor má ale podle Krejzy referentské zkoušky a služební automobil tudíž může řídit také. Při krádeži nebyly zcizeny žádné úřední dokumenty, platební karty byly údajně primátorovým soukromým majetkem.

Vůz byl ukraden před sportovní halou TJ Slávie. Podle neoficiálních informací zde hrál primátor volejbal.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme