Štítky: | Hasiči Hradec Králové |

Při míchání chemikálie unikl chlór, poleptaný muž skončil v nemocnici

Zásah hasičů. Foto: Centrální stanice HK
Zásah hasičů. Foto: Centrální stanice HK

Tak trochu neobvyklý nápad měl muž z hradecké ulice Za Jízdárnou, který si chtěl vyrobit vlastní chemikálie na čištění bazénu. Situace se mu ale vymkla z rukou. Nejen, že ho s poleptanou sliznicí odvážela záchranná služba do nemocnice, u celé akce muselo navíc zasahovat pět zásahových vozidel profesionálních hasičů z centrální stanice Hradec Králové včetně chemického kontejneru. Na pomoc přijeli také dobrovolní hasiči z Třebše.

Při chybném míchání chemikálií došlo k úniku chlóru. Jedovatý plyn v pondělí v nočních hodinách zamořil okolí rodinného domu, v němž muž bydlí. „Po příjezdu na místo byla koncentrace v ovzduší vysoká. Jednalo se zhruba o 50 litrů látky ve dvou barelech,“ uvedla tisková mluvčí hasičů Královéhradeckého kraje Martina Žahourková. Hasiči ihned po svém příjezdu poskytli zraněnému muži první pomoc a přivolali záchrannou službu, která ho s poleptanou sliznicí okamžitě odvezla do nemocnice. Zároveň informovali sousedy v okolí, aby ponechali zavřená okna i dveře a kvůli toxickému chlóru raději vůbec nevětrali.

Hasiči chemickou látky zneutralizovali

Hasiči se poté pustili do zneškodnění látky, kterou muž vyrobil. „Ve speciálních oblecích naředili pomocí uhličitanu sodného a hydroxidu sodného chemickou látku, kterou tím zneutralizovali. Po provedeném zásahu prošli dekontaminací,“ vysvětlila Martina Žahourková. Týmy hasičů následně odvětraly celý prostor domu a po domluvě s pracovníky Vodovodů a kanalizací vypustili chemikálii do kanalizace a čističky odpadních vod. Příčiny a okolnosti celé události nyní šetří Policie České republiky.


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hasiči v Plotištích se mohou těšit na opravenou zbrojnici. Hotovo bude v létě

Velkou rekonstrukcí prochází hasičská zbrojnice v Plotištích. Ke stávajícímu objektu se staví ještě nová část, která by měla nabídnout šatny se sociálním zázemím. Prostory se rozšíří také o zasedací místnost, kterou by nově mohla využívat komise místní samosprávy.…
Čtěte více

Zveme: Na Nábřeží gurmánů, Africké trhy, chilli festival nebo do hasičské zbrojnice

Co nabídne za zajímavé akce přicházející víkend? Gurmáni z Hradce Králové a širokého okolí si jistě nenechají ujít oblíbené sobotní Nábřeží gurmánů, které navíc doprovodí festival Jarní Chilli Mechov a čerstvé ovoce či čokoláda z Afriky. Hradečtí hasiči pořádají den otevřených…
Čtěte více

Vítr potrápil i Hradec, lítaly střechy a padaly stromy. Hasiči jeli k 80 událostem

Celkem osm desítek událostí museli v noci z neděle na pondělí řešit hasiči v Hradci Králové. Noc z neděle na pondělí bylaNejnáročnější byl pro profesionální i dobrovolné hasiče nedělní večer a noc z neděle na pondělí. Od nedělní 19. hodiny do pondělních 04:30 hod bylo na…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme