Prezident Klaus si přijede pro ocenění od hradecké univerzity

Na jednodenní pracovní cestu přijede v úterý 20. května do Hradce Králové prezident republiky Václav Klaus. Při své cestě mimo jiné navštíví Univerzitu Hradec Králové. Od rektorky Jaroslavy Mikulecké převezme v aule univerzitního objektu společné výuky v Hradecké ulici velkou zlatou medaili Univerzity Hradec Králové. Václav Klaus se stane prvním nositelem tohoto ocenění královéhradecké univerzity.

"Prezident republiky přijíždí na Univerzitu Hradec Králové v roce, v němž naše vysoká škola zaznamenává podstatné kvalitativní změny. Univerzita dokončila ve svém areálu Na Soutoku nový objekt Fakulty informatiky a managementu a výtvarné obory Pedagogické fakulty právě úspěšně završují první semestr svého působení v moderních ateliérech Regiocentra Nový pivovar. Právě jejich prohlídka bude tvořit jednu z ústředních částí návštěvy prezidenta republiky na univerzitě a v Královéhradeckém kraji,“ řekla rektorka Univerzity Hradec Králové Jaroslava Mikulecká. V Novém pivovaru bude prezident Klaus také čelit dotazům studentů hradeckých středních škol. Ti si vyzkouší lavice jednacího sálu krajských zastupitelů, kde beseda s prezidentem proběhne.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme