Štítky: | Mileta | křižovatka mileta |

Přestavbu křižovatky Mileta zrealizuje asi firma M-Silnice. Stát bude víc jak půl miliardy

Přestavba Milety bude stát víc než půl miliardy.
Přestavba Milety bude stát víc než půl miliardy. | autor: ŘSD

Tendr na přestavbu křižovatky Mileta v Hradci Králové dospěl po řadě odkladů do finále. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na přestavbu nepřehledné křižovatky u fakultní nemocnice obdrželo tři nabídky, přičemž s nejnižší cenou přišlo sdružení firem M-Silnice a Integra stavby. Křižovatku na městském okruhu (I/31) je ochotno postavit za 524 milionů korun, což zhruba odpovídá předpokládané ceně. Oznámil to šéf ŘSD Radek Mátl na síti X (dříve Twitter). Informaci přináší web zdopravy.cz.

Stavba má pravomocné stavební povolení a měla by probíhat v letech 2024 a 2025. Letos by měly proběhnout přípravné práce, například bourání některých zpevněných ploch. Jde o společný projekt ŘSD, města a kraje, zakázku administruje ŘSD. Město na svou část přestavby křižovatky Mileta pro letošní rok vyčlenilo 20 milionů korun.

Křižovatka na silnici I/31 je dnes podle zadavatelů přetíženým dopravním uzlem, který potřebuje kompletní rekonstrukci. Přibudou například nové odbočovací bypassy pro odbočení vpravo nebo zastávka MHD. Pod křižovatkou budou vybudovány podchody pro chodce a cyklisty.

„Rekonstrukcí křižovatky bude dosaženo jediného možného bezkolizního propojení pro pěší a cyklisty mezi Moravským Předměstím a centrem města, včetně napojení sídliště Moravské Předměstí na II. městský okruh,“ uvádí ŘSD.

Vedle toho vznikne směrem na Vysokou nad Labem další křižovatka, tzv. malá Mileta. Zde dojde k vybudování komunikace, která propojí Fakultní nemocnici Hradec Králové se Zborovskou ulicí.

ŘSD termín podání nabídek do soutěže několikrát posunulo, původní byl 4. srpna. Prodloužení si vyžádaly opakované žádosti uchazečů o vysvětlení nebo změny a doplnění zadávací dokumentace.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Mileta se začne rekonstruovat v dubnu. Co to bude znamenat pro řidiče?

Dlouho očekávaná rekonstrukce křižovatky Mileta na silničním okruhu v Hradci Králové začne 2. dubna. S omezením na jednom z největších hradeckých dopravních uzlů ale řidiči budou muset počítat již v průběhu března, kdy budou zahájeny přípravné stavební práce. V první etapě…
Čtěte více

Křižovatka Mileta, ZUŠ Střezina a příprava dvoukolejky budou hlavními investicemi města v příštím roce

Mezi největší investice hradecké radnice v roce 2024 budou patřit modernizace křižovatky Mileta, druhá etapa rekonstrukce ZUŠ Střezina, opravy dalších městských základních škol či potřebné přípravy pro zdvojkolejnění železniční trati ve směru na Chlumec nad Cidlinou. Návrh…
Čtěte více

Křižovatku Miletu už silničáři připravují na rekonstrukci

Přípravné práce pro stavbu křižovatky Mileta v Hradci Královéuž začaly. Od pondělí 13. listopadu silničáři na místě budoucí křižovatky zahájili kácení zeleně. Samotné zahájení stavby křižovatky má začít na jaře příštího roku. O rekonstrukci křižovatky už se hovoří mnoho let. V…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme