Přes Orlici povede nová lávka

Radnice v Hradci Králové chystá výstavbu lávky přes řeku Orlici, která propojí Jiráskovy sady a kampus hradecké univerzity. Lávka za zhruba 20 milionů korun má být zprovozněna v roce 2011.

„Lávka, která se stane součástí páteřní cyklotrasy ve  městě, co nejméně zasáhne do pohledů na řeku.  Velmi lehkou konstrukci z pozinkované oceli by neměla ohrozit ani stoletá voda,” uvedl náměstek primátora Josef Malíř. Celkové náklady na stavbu se odhadují na dvacet milionů korun, samotná ocelová konstrukce vyjde na devět milionů. „Realizace začne koncem příštího roku a hotovo má být v roce 2011,” dodal náměstek Malíř. Lávka široká čtyři a půl metru je určená pro pěší a cyklisty.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
15.4.2009 17:12
xicht53 (neregistrovaný)
Až se postaví ta lávka za 30 mil. (to je ještě optimistický odhad,) co přivede cyklostezku do Jiráskových sadů, tak hlavně aby tam nezapomněli zrušit zákaz vjezdu na kolech.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme