Prcek zatoužil po plyšákovi, tak si pro něj šel s doprovodem policejních aut

Ilustrační foto
Ilustrační foto | autor: pixabay.com

Během sobotního dopoledne na dispečinku hradecké městské policie dvakrát zazvonil telefon s tím, že lidé vidí pohybovat se malé dítě po vozovce bez doprovodu dospělého. Hlídky vyrazily a skutečně malého chlapce objevily, jak si to štráduje po ulici. Na místo dokonce dorazila i hlídka Policie ČR.

Na dotazy, kde a jak se tu vzal, chlapec odpověděl, že z domu odešel bez dovolení, nezná své příjmení ani adresu, ale domů trefí. Do služebního vozidla nastoupit nechtěl, tak šli společně se strážníkem pěšky za doprovodu služebních aut MP a PČR. Při chůzi chlapec oznámil, že si vzpomněl na své příjmení, ale vedl hlídky nejprve do obchodu, kde mají plyšové hračky, pro které se vlastně vypravil.

Policie zjistila kontakty na rodiče, kterým se chystala volat, ale v tom okamžiku už u hlídek zastavilo vozidlo, ze kterého vystoupila chlapcova matka. Uvedla, že se balí na výlet a chlapec v nestřeženém okamžiku odešel. Okamžitě se ho s manželem vydali hledat a už chtěli volat i policii.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Nová auta i zbraně. Městská policie obnovuje své vybavení

Novými služebními vozy a střelnými zbraněmi budou v příštích týdnech disponovat hradečtí strážníci. Stávající vybavení bylo již nevyhovující a pouhá repase by byla příliš nákladná. Radní proto v březnu schválili dodávky jedné stovky zbraní a dvou nových služebních vozidel,…
Čtěte více

Hradecká seniorka historce o nehodě syna neuvěřila, jiným podvodníci sebrali statisíce

Když třiadevadesátileté ženě z Hradce Králové zazvonila před Štědrým dnem telefonní pevná linka, vyprávěl jí neznámý muž smyšlenou historku o nehodě jejího syna a chtěl zaplatit 300 tisíc. Seniorka naštěstí neuvěřila. Tak obezřetný ale nebyl muž z Hradecka, který přišel o …
Čtěte více

Lidé často městské strážníky žádají o úklid listí či uhynulého zvířete. Blokují tak důležitou telefonní linku

„Je tu 10 centimetrů listí, přijeďte!“ - občas zazní ze sluchátka telefonu linky číslo 156. Městští strážníci přijmou za rok téměř 12 500 oznámení. Některá volání tam však vůbec nepatří, zahlcují již tak velmi vytížené operátory a blokují hovory, které jsou důležitější a často…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme