Prázdniny přináší i řadu oprav ve městě, řidiči musí počítat s uzavírkami

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | autor: hradeckralove.cz

Řidiče v Hradci Králové čeká během prázdninových měsíců několik částečných nebo úplných uzavírek, a to kvůli opravám na silnicích a rekonstrukcím inženýrských sítí. Dopravní omezení se dotkne Labského mostu u telefonní ústředny, rekonstrukce vodovodu a kanalizace bude pokračovat na Velkém náměstí a silničáři budou i na několika dalších místech ve městě. Pro chodce bude největší změnou uzavřené schodiště Bono publico, které propojuje Velké náměstí s Fortnou u okresního soudu.

Zejména tranzitní dopravu městem ovlivní rekonstrukce horkovodu vedeného Labským mostem u bývalé telefonní ústředny. Částečné omezení by mělo trvat od 1. července do 1. září, v době nejintenzivnějších prací bude provoz na tomto mostě svedený do jednoho pruhu v každém směru.

Na území města jsou v období července a srpna plánované další uzavírky, především v souvislosti s rekonstrukcemi vodovodů a kanalizací. V Písečné ulici se kanalizace již opravuje a práce by měly trvat až do 30. září, ze stejného důvodu bude od 1. července do 15. září částečně omezený provoz v ulici Labská kotlina.

Přeložka splaškové kanalizace uzavře část Blodkova ulice od 10. do 28. července. Rekonstrukce vodovodu a kanalizace bude během prázdnin pokračovat také na Velkém náměstí. Od září až do poloviny října se pak práce přesunou do Klicperovy ulice, poté až do konce listopadu budou opravy vodovodního a kanalizačního řadu znovu pokračovat na Velkém náměstí. Od 10. do 18. července bude uzavírka také v ulici Na Důchodě z důvodu opravy železničního přejezdu.

Dopravu v Hradci omezí i opravy silnic

V Hradci Králové budou cestáři opravovat také výtluky nebo plochy živičných krytů vozovek. „Menší opravy děláme sami průběžně od jara do podzimu na celém území města. Během prázdnin, kdy je provoz ve městě o něco menší, se větší plochy na vybraných místech již opravují dodavatelsky,“ řekl Tomáš Pospíšil z Technických služeb Hradec Králové.

Řidiči tak budou muset počítat s omezením v Divišově ulici u Tyršova mostu, v ulicích Hradecká, Dvorská, Pražská, Štefánikova, Brněnská ve směru od kruhové křižovatky do centra nebo v ulici Akademika Bedrny poblíž křižovatky s druhým městským okruhem. 

„Náklady na tyto větší opravy silnic jsou více než šest milionů korun. Přesné termíny uzavírek nebo dopravních omezení v okolí těchto úseků ještě nemáme stanovené, budeme je s dodavatelem koordinovat i s ohledem na prázdninové kulturní akce v centru města,“ dodal Pospíšil.

Stavební práce o prázdninách částečně ovlivní i pohyb chodců ve městě. Dlouhodobě plánovaná rekonstrukce schodiště Bona publica začala první červencový den a vyžádá si jeho úplné uzavření. „Stavební firma má sice podle smlouvy práce udělat zhruba do konce roku, ale podle předběžné dohody bude schodiště zcela uzavřené jen do konce října,“ řekl Vlastimil Ondráček z hradeckých technických služeb (více najdete zde). Lidé tak pro pěší vstup na Velké náměstí z Fortny musí zvolit buď schodiště na Pivovarské náměstí od zimního stadionu, nebo Gočárovo schodiště od bývalých kasáren.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Historická budova Radnice na Velkém náměstí má opravená okna

Jedna z nejznámějších budov v Hradci Králové, Radnice na Velkém náměstí, je poprvé zmíněna v pramenech již v roce 1418. Již druhým rokem tato kulturní památka prochází obnovou, do oken již město investovalo přes milion korun. Budova vznikla přestavbami z gotického…
Čtěte více

V Gayerových kasárnách se změnilo dopravní značení, vyjíždí se do Opletalovy ulice

V areálu Gayerových kasáren probíhají práce na výměně teplovodního rozvodu, které až do října ovlivní dopravní situaci. Mohou se dočasně omezit parkovací místa, ale hlavně se změnilo dopravní značení, takže výjezd je nyní z kasáren po dlážděné komunikaci podél opravené…
Čtěte více

Odlehčí se hradecké dopravě po dokončení úseků D11 a D35? Bude záležet na chování dopravců

Hradecký silniční okruh už je roky přetížený, zdaleka nestačí zvládat současnou dopravu. Možná se však Hradečtí dočkají jistých úlev. Ty by mohly přijít s dostavbou úseků dálnic D35 a D11. Jedná se třeba o oblast v okolí Brněnské třídy, ulevit od kamionů by se mohlo řidičům…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme