Štítky: | sociální | Bydlení | byty | ubytovny |

Práce na sociálních bytech v Kuklenách běží podle plánu, lidé by se tam mohli stěhovat za rok

| autor: hradeckralove.cz

V loňském roce zahájilo město přestavbu objektu na Pražské třídě, aby tady mohl vzniknout nový projekt sociálního bydlení. Až 11 bytových jednotek tu budou moci využít lidé žijící na ubytovnách, ale schopni dodržet podmínky nájemného. Rekonstrukce objektu, která město vyjde na 23,5 milionu korun bez DPH, bude dokončena v závěru tohoto roku. Začátkem toho příštího by se sem už mohli stěhovat první nájemníci.

„Práce na objektu Pražská 559 pokračují podle stanoveného plánu. Během zimních měsíců probíhalo škrábání omítek a úpravy zdiva. Nyní připravujeme demontování stropu nad prvním podlažím, který se bude dělat celý nový. V rámci rekonstrukce dojde ještě ke kompletní výměně topení a oken a chystáme také opravu střechy a nové schodiště,“ říká ke stavebním úpravám náměstek primátora pro oblast městských investic Jiří Bláha. V budově vznikne 11 bytových jednotek včetně jednoho bezbariérového bytu. Dále zde bude k dispozici také zázemí pro sušárnu, místnost na kola a sklad nářadí. Stavební práce by měly být dokončeny v závěru letošního roku.

Na tuto akci město získalo dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu. „Díky dotaci ve výši až 21,4 milionu korun budeme schopni pokrýt většinu nákladů. Dotace částečně pokryje i výdaje na technický dozor investora a zpracování projektové dokumentace,“ říká Monika Štayrová, náměstkyně primátora pro oblast dotací.

V domě na Pražské třídě 559 vznikne nový typ sociálního bydlení. „V rámci tohoto projektu chceme posunout sociální bydlení na vyšší úroveň. Objekt je určen takovým rodinám a jedincům, kteří žijí v současné době na ubytovně, ale jsou schopni splňovat podmínky nájemného, mají vlastní práci a mohou se o sebe plnohodnotně postarat. Takové zázemí, jaké jim chceme nabídnout, by je mělo nadále motivovat k dalšímu zapojení do běžného života,“ komentuje Martin Hanousek, náměstek primátora pro oblast sociálních věcí. Noví nájemníci by se do domu mohli nastěhovat začátkem příštího roku.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Město chce využít pozemky u Piletického potoka k bydlení. Zatím jsou v záplavové zóně

Minulý týden schválili městští radní zpracování studie, která prověří možnosti zástavby kolem Piletického potoka. Radnice by chtěla oblast přetvořit na lokalitu s bezpečným a příjemným bydlením, zatím je totiž vedená jako záplavová. Tato studie za necelých 500 tisíc korun včetně…
Čtěte více

Epidemie koronaviru bydlení v Hradci nezlevní. Ceny nájmů i bytů dál porostou.

Epidemie koronaviru mění zaběhlé zvyklosti. Rychlým tempem se mění život řadových občanů i firem. Ačkoliv se všeobecně předpokládá, že nová situace rozhýbe trh s nemovitostmi, odborníci to vidí jinak, přinejmenším v Hradci Králové. Oslovili jsme zástupce několika realitních…
Čtěte více

Lidem v nouzi by mělo sloužit plánované sociální bydlení v Kuklenách

V Kuklenách ve stávajícím v domě v Pražské ulici 559 by mělo vzniknout celkem 11 nových sociálních bytů. Sloužit by měly jednotlivcům i rodinám v nouzi. Rekonstrukce budovy by měla být zahájena ještě na podzim letošního roku. Rada města na tuto akci přijala dotaci z Ministerstva…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme