Požár v Libčanech způsobil škodu za 10 milionů korun

Požár ve dřevozpracujícím závodu v Libčanech způsobil škodu za 10 milionů korun.
Požár ve dřevozpracujícím závodu v Libčanech způsobil škodu za 10 milionů korun. | autor: HZS Královéhradeckého kraje

Ve dřevozpracujícím závodu v Libčanech nedaleko Hradce Králové hořelo v neděli po 21. hodině. Vyšetřovatelé hasičů se na místo vrátili v pondělí dopoledne, aby vyčíslili škodu a určili příčinu. Podařilo se jim zachránit majetek ve výši 100 milionů korun, přesto se škoda vyšplhala k deseti milionům. Při požáru nebyl nikdo zraněn. ​

V neděli večer byl vyhlášen poplach hned osmi jednotkám požární ochrany a zároveň byl vyhlášen druhý poplachový stupeň. Požár zasáhl část haly, která má rozměry asi 20 krát 80 metrů. Hasičům se podařilo dostat oheň brzy pod kontrolu, jeho šíření zabránili během necelé půlhodiny od zahájení zásahu. Poté začali halu odvětrávat a hledali další možná skrytá ohniska. Museli rozebrat také střechu haly a zjistili, že vlivem sálavého tepla došlo k poškození elektroinstalace.

"Příčinou požáru byla s největší pravděpodobností provozně-technická závada," uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová. Všechny osoby, které se v době požáru v objektu nacházely, se stihly dostat mimo halu ještě před příjezdem jednotek na místo události. Nedošlo tedy k žádnému zranění osob.

V pondělí dopoledne se na místo požáru vrátili vyšetřovatelé příčin požárů, aby objasnili důvod, proč začalo hořet a aby vyčíslili způsobenou škodu. Ta byla předběžně stanovena na 10 milionů korun, přičemž byla poškozena nejen střecha objektu, ale také elektroinstalace, vzduchotechnika a částečně také technologie. Uchráněné hodnoty byly vyčísleny na 100 milionů korun.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Bezdomovcům v Hradci hořel přístřešek, jednoho museli záchranáři oživovat

Při požáru zchátralého domku nedaleko centra Hradce Králové málem zemřeli dva bezdomovci, v noci z úterý na středu. Jeden vyvázl bez zranění, druhý se však nadýchal kouře a záchranáři ho museli oživovat, uvádí server iDNES.cz.
Čtěte více

V Malšovicích se potulovaly krávy, splašenou musela zastřelit zásahová jednotka

Celé středeční odpoledne zaměstnávalo hradecké policisty a hasiče stádo krav, které v Hradci Králové utekly během překládání kamionu nedaleko Všesportovního stadionu. Hasiči varovali obyvatele i školy v okolí, zvířata mohla být nebezpečná. Čtyři krávy se po dlouhých šesti…
Čtěte více

Nová tribuna i studny. Další etapa rekonstrukce hasičského stadionu bude hotová na podzim

Sportovce na stadionu pro výcvik a požární sport, který se nachází v Hradci Králové mezi ulicemi Brněnská, Botanická a 17. listopadu, nahradí na čas opět stavaři. Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje zahájí počátkem května další etapu rekonstrukce sportoviště. Měla by…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme