Povodí Labe odstraňuje škody po loňských povodních

Práce na odstraňování škod způsobených loňskými povodněmi provádí v současné době v okrese Hradec Králové Povodí Labe a.s. Jak uvedl tajemník generálního ředitele královéhradeckého Povodí Labe František Staněk, odstraňují se nánosy, které na Labi a Orlici způsobila březnová povodeň z loňského roku. Zároveň probíhá úprava hrází na Piletickém potoce a chystá se úprava hrází na Labi v severní části Hradce Králové.
Práce na údržbě vodních toků začaly již loni na Orlici, letos by měly být dokončeny i na Labi a Piletickém potoce. Náklady se podle Staňka vyšplhají na zhruba 17 milionů korun. Určitou úsporu znamená fakt, že vytěžený materiál se může použít na zvýšení hrází.

Za uplynulé čtyři roky zasáhla východní Čechy povodeň třikrát. Poslední velká voda loni v březnu napáchala na území spravovaném Povodím Labe škody za 400 milionů korun.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme