Potravinová sbírka se v Hradci vydařila, vybraly se stovky potravin, které pomohou potřebným

Do sbírky se zapojují dobrovolníci.
Do sbírky se zapojují dobrovolníci. | autor: FB Marcela Svatáková

Pokud jste v sobotu vyrazili na nákupy, mohli jste v některých obchodních centrech v Hradci potkat lidi ve speciálních zástěrách, jak rozdávají letáky a přijímají potraviny a drogerii do potravinové sbírky. V Hradci sbírku organizovala oblastní charita spolu s dobrovolníky. Letošní ročník se vydařil. Díky velkorysosti dárců získala Potravinová banka solidní zásobu na několik měsíců.

Oblastní charita Hradec Králové zajišťovala organizaci sbírky v Kauflandu, Tesco Březhrad, Tesco Futurum, v malém Tesco v centru města Hradce Králové, v Lidlu na výpadovce na Třebechovice a Tesco Jaroměř. Poprvé se zapojila Billa v Auparku. "Opět máme na Potravinovou sbírku moc hezké ohlasy. Lidé o pocitech píší emaily, sms, sdílejí fotky i dojmy na sociálních sítích. Letošní ročník byl opět o lidskosti a solidaritě. Často si dobrovolníci v zástěrách kromě pocitu smysluplné práce  odnesli i úsměv, který se prolínal celou akcí.  Byl to den nabitý pozitivní energií, kterou vnímali všichni, kdo pomáhali. Díky všem, upřímné díky. Díky, že nám pomáháte pomáhat. " řekl Václav Hrček, ředitel oblastní charity.

Veškeré darované potraviny a drogerie se během dne uskladnily v Potravinové bance Hradec Králové, která bude vše následně distribuovat neziskovým organizacím celého Královéhradeckého kraje.

Neziskové organizace je dál předají konkrétním lidem, kterým pomáhají a které znají. Pomohou tak matkám s dětmi v azylových domech, seniorům, osobám bez domova i lidem s handicapem, pěstounským rodinám, dětským  domovům.

Sbírka přináší užitek nejen potřebným, ale i samotným dobrovolníkům, kteří z pomoci mají velmi dobrý pocit. "Tak úžasnou atmosféru, kdy se lidé přijdou zeptat, co by měli koupit, přinášejí právě zakoupené zboží nebo dokonce přivezou plný košík nákupu a všichni se usmívají, všichni pomáhají zcela dobrovolně a nezištně.Je to dojemné," svěřila se se svými pocity dobrovolnice Lenka.
"Moc mě to bavilo, myslím, že jsme to zvládli všichni dobře. Bylo to super, tyhle akce mě pozitivně ovlivňují a určitě půjdu i příště," slibuje kolegyně Veronika

Kde všude se v Hradci sbírka pořádala, a jak dopadla?

Tesco - Rašínova 1669, Hradec Králové     - 1 175 celkem potravin i drogerie
Tesco - Brněnská 1825, Hradec Králové     - 1 357 celkem potravin i drogerie
Tesco - Nám. 28. října 1610, Hradec Králové - 1 034 celkem potravin i drogerie
Kaufland - Pilnáčkova 436, Hradec Králové - 911 celkem potravin i drogerie
Makro - Hradubická 181, Hradec Králové - 464 celkem potravin i drogerie
Lidl - Víta Nejedlého 1083/14, Hradec Králové - 978 celkem potravin i drogerie
Billa - Gočárova 1754/48a, Praž. předměstí, HK     - 451 celkem potravin i drogerie

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zavěšené vstupenky dovedou do Divadla Drak i děti ze sociálně znevýhodněných rodin

V hradecké Divadle Drak budou mít možnost vidět představení i děti, které by se jinak ke vstupence nedostaly. Divadlo je součástí projektu Zavěšená vstupenka. Díky tomuto projektu mohou lidé kupovat vstupenky právě pro děti ze scoiálně slabých rodin, aby si i ony mohly užít…
Čtěte více

Stromeček splní dětem bez domova jejich vánoční přání

Také letos je možné připojit se do charitativní akce Stromeček splněných přání. Přinese i o letošních Vánocích radost do azylového domu, do Domova pro matky s dětmi v Hradci Králové na Pouchově. Podstatou tradice je předání vánočních dárků dětem bez domova, jejichž rodiče si…
Čtěte více

V Honkově ulici možná vznikne zařízení odlehčovací služby. Rozhodnou zastupitelé

Nové zázemí odlehčovací služby by se v Hradci mohlo začít stavět už příští rok. Zařízení především pomůže rodinám, které se starají o své blízké. Zastupitelé budou o této investici rozhodovat na konci srpna. Zařízení by mělo stát v Honkově ulici za zhruba 120 milionů korun.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme