Pošlete hlas Šimkovým sadům. Město je přihlásilo do soutěže

Šimkovy sady
Šimkovy sady | autor: hradeckralove.cz

Hradecké Šimkovy sady budou soutěžit. Město je vysílá do letošního ročníku tradiční přehlídky Park roku. Budou mezi třinácti přihlášenými. Sady v letech 2012 a 2013 prošly revitalizací za zhruba šedesát milionů korun. V soutěži hlasuje i laická veřejnost, která svůj hlas v kategorii Cena veřejnosti může posílat na www.parkroku.cz do 4. října 2017. Soutěž vyhlašuje profesní sdružení Svaz zakládání a údržby zeleně od roku 2003.

Šimkovy sady jsou rozsáhlým parkem v anglickém stylu v centru Hradce Králové, který navrhl architekt Josef Gočár v roce 1925. Po jeho celkové rekonstrukci v letech 2012 a 2013 je návštěvníkům k dispozici šest kilometrů nových cest a chodníků na 19 hektarech zeleně a vodních ploch s moly a mostky. Součástí parku jsou dětská hřiště, městský mobiliář, ocelová schodiště či světla. Oblíbeným místem je občerstvení v sousedství skautské klubovny Rotunda nebo několik stanovišť se zázemím pro letní grilování v sadech.

Do soutěže Park roku mohly být přihlášeny parky po rekonstrukci, revitalizaci, i nově založené parky v období od 1. ledna 2010 do 31. května 2017. Za park je v rámci soutěže považovaný objekt zeleně o rozloze 0,5 hektaru a minimální šířce 25 metrů, který umožňuje rekreaci. Své zástupce mohli do soutěže přihlásit investoři, autoři projektu, případně firmy, které parky realizovaly. V roce 2017 se do soutěže přihlásilo 13 parků.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Šimkovy sady budou už příští sezónu plné kopretin

Z nové květnaté louky se budou moci těšit příští a přespříští sezonu návštěvníci Šimkových sadů. Minulý týden se o založení louky postaraly Technické služby Hradec Králové a navazují tak na úspěšný testovací projekt v ulici Na Potoce. Kromě estetického hlediska si město od louky…
Čtěte více

V Šimkových sadech dnes začne chrlit sníh sněžné dělo

Současná dlouhodobá předpověď počasí na východě Čech slibuje teploty kolem nuly, v noci pak pár stupňů mínus, k pravé zimě však dětem v Hradci Králové chybí sníh. Město podobně jako v minulých letech objednalo zasněžovací techniku a ve středu kolem 16. hodiny…
Čtěte více

V Šimkových sadech můžete sáňkovat

Sníh v Hradci moc nepadá, ale zima je. Tak si děti přece jen mohou užít zimní radovánky. Magistrát totiž poslal do Šimkových sadů po dvou letech opět sněžné dělo, které během mrazivých nocí vyrobí sněhovou nadílku. „Před dvěma lety jsme už systém vyzkoušeli na stráni v Šimkových…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme