Štítky: | Magistrát | odpady | koronavirus |

Poplatky za popelnice, pejsky a pobyt bude možné zaplatit až do 15. července

S platbou poplatků lze počkat.
S platbou poplatků lze počkat. | autor: Pixmac

Vzhledem k trvání nouzového stavu se hradecký magistrát rozhodl prodloužit splatnost poplatků za komunální odpad, psy a poplatek z pobytu. Původně bylo třeba zaplatit poplatek z pobytu do 15. dubna a poplatky za odpad a psy do 25. dubna. Nově je bude možné uhradit až do 15. července. Jejich sazba, která je platná od nového roku, se nemění.

„Dalším z opatření, které mají zmírnit dopady vládních opatření kvůli koronaviru, je prodloužení splatnosti poplatků za komunální odpad a psy a poplatek z pobytu, a to až do 15. července,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Původně bylo třeba zaplatit poplatek z pobytu do 15. dubna a poplatky za odpad a psy do 25. dubna.

Poplatky je možné do 15. července uhradit kdykoliv také bezhotovostním převodem, prodloužení splatnosti více zaznamenají ti, kteří byli zvyklí platit hotově na magistrátu. „Toto nové opatření jsme zavedli také proto, aby lidé na magistrát chodili v úředních hodinách vyřizovat skutečně jen to nejnutnější. Prodloužením splatnosti tak lidé, kteří nemají možnost platit poplatky bezhotovostně, skutečně v těchto dnech nemusí chodit na magistrátní pokladnu,“ vysvětluje Monika Štayrová, náměstkyně primátora pro oblast ekonomiky.

Roční poplatek za odpady činí 600 korun. U dětí od 6 do 14 let je výše poplatku poloviční, tedy 300 korun a stejná částka platí také pro poplatníky starší 70 let. Děti do 6 let jsou od poplatků osvobozeny. Sazba poplatků ze psů za rok je 1200 korun v bytech a v rodinných domech 300 korun za jednoho psa. Za druhého a dalšího psa je to v bytě 1800 korun a 450 korun v rodinných domech. Za psa, jehož držitelem je osoba starší 65 let, činí sazba poplatku 200 Kč. Oproštění od poplatku je od nového roku rozšířeno na osoby ZTP, dříve to byli jen ZTP/P.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Magistrát omezil úřední hodiny, nemocnice otevřelo kvůli frontám třetí odběrové místo

Odběrové centrum COVID-19 ve Fakultní nemocnici Hradec Králové od čtvrtka zřídilo třetí odběrové místo, protože  výrazně vzrostl počet zájemců o provádění odběrů. V souvislosti s usnesením vlády upravil Magistrát města Hradec Králové přístup do objektu a úřední hodiny…
Čtěte více

Domov pro seniory U Biřičky je v karanténě. Protestuje se tam 550 lidí

V Domově U Biřičky v Hradci Králové se již podruhé vyskytla nákaza COVID-19, konkrétně u klientky, která je nyní hospitalizována ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. Původ nákazy se nepodařilo zjistit. V následujících třech dnech nechá vedení domova otestovat 550 osob. Hradecká…
Čtěte více

Některé hradecké školky musí kvůli nedostatku personálu zavřít, na odbor dopravy jen s rezervací

Tři z jednadvaceti městem zřizovaných mateřských škol v Hradci Králové musely z personálních důvodů zavřít. Zavřená je školka Sluníčko, Čtyřlístek a Zvoneček. Kvůli nařízení vlády a epidemiologické situaci jsou zavřené i základní školy a umělecké školy, stejně jako…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme