Policie hledá muže, kteří za bílého dne přepadli auto s penězi

Policisté pátrají po dvou neznámých mužích
Policisté pátrají po dvou neznámých mužích | autor: Policie

Toto pondělí 22. června o půl dvanácté došlo v Hradci Králové k loupežnému přepadení vozidla s penězi. Blesková akce proběhla v ulici Kotěrova, pachatelé zneškodnili řidiče auta pepřovým sprejem a poté z místa ujeli. Vůz později zanechali poblíž budovy magistrátu a ujeli jiným přistaveným autem tmavé barvy. Policisté stále po těchto dvou neznámých mužích, kteří mají loupež na svědomí, pátrají a žádají veřejnost o pomoc.

Loupež proběhla přesně v 11.35 hodin. „Do vozidla Škoda Fabia červené barvy, jehož řidič zajišťoval pro firmu výběr a převoz finančních prostředků, zde prudce nacouvalo vozidlo zn. Mitsubishi rovněž červené barvy. Pro nás dosud neznámý pachatel, společně se svým komplicem, který stál v blízkém parku a přispěchal mu na pomoc, odcizili za pomoci slzotvorného prostředku poškozenému řidiči kabelu s penězi a z místa odjeli,“ popsala událost policejní mluvčí Ivana Ježková.

Kriminalisté později našli vozidlo odstavené na parkovišti za budovou magistrátu poblíž Šimkových sadů. Pachatelé odtud zřejmě přešli nebo přeběhli spojovací uličkou u hřiště Střední průmyslové školy stavební na Pospíšilovu třídu k léčebně pro dlouhodobě nemocné. „V přilehlém parku peníze z kabely vyndali a tašku i s osobními věcmi řidiče na místě zanechali. Při tom měl jeden z nich nervózně a nahlas telefonovat údajně ruským nebo podobným jazykem. Potom přeběhli přes park a u lékárny v ulici Švendova nasedli do přistaveného auta typu kombi tmavé barvy. Odsud odjeli směrem ke krajskému soudu,“ dodala Ivana Ježková.

Policisté po mužích i autě, ve kterém odjeli, zatím stále marně pátrají a žádají veřejnost o jakékoliv informace jak k hledaným osobám, tak k tmavému autu, se kterým odjeli na neznámé místo. Informace přijmou na jakékoliv policejní služebně nebo na lince 158.

Popis pachatelů: Jeden z mužů má být vysoký 170 – 175 cm, štíhlé postavy, snědší pleti. Má mít velmi málo vlasů a na sobě měl mít v době činu oblečené černé textilní oblečení. Na rukou měl mít černé rukavice.Druhý pachatel má být vysoký zhruba 180 cm, plnoštíhlejší postavy a na sobě měl mít oblečenou bundu světle hnědé barvy. Kriminalisté nevylučují, že tito dva muži mohli mít i 1 – 2 další komplice.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Malšovický nadjezd nakonec opraví město. Zábradlí tam prorazil opilý řidič

Zábradlí na malšovickém nadjezdu je po nehodě, kdy ho prorazil opilý řidič, zatím pouze zajištěné. Opravovat ho budou hradecké technické služby. Nadjezd je v současné době bez vlastníka, na posledním zastupitelstvu města se totiž schválila dohoda mezi městem a krajem. Město se…
Čtěte více

Hip Hop Kemp se možná přestěhuje. Pořadateli vadí pozornost policie

Nepřiměřené kontroly policistů. To je podle pořadatele Hip Hop Kempu Radka Maliníka důvod, proč by rád festival přestěhoval. Navíc akce zřejmě ztratí i podporu radnice. Festival se v Hradci konal 16 let. Letos měl podstatně nižší návštěvnost než v loňském roce a podle slov…
Čtěte více

V Hradci začíná Hip Hop Kemp. Čekejte dopravní omezení a policisty v ulicích

Festival Hip Hop Kemp dnes začíná. Hradečané proto budou muset počítat s dočasnými dopravními omezeními. Ta budou trvat až do 18. srpna. Hip Hop Kemp se odehrává ve Festivalparku. V pohotovosti bude Policie ČR. Zaměří se na kontrolu přijíždějících, na sprejery i na přilehlá…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme