Štítky: | Magistrát | koronavirus | antivirus |

Podpora z Antivirusu by se měla dostat ke všem podnikatelům, co zažádali a měli vše v pořádku

Příspvěek by se měl dostat na všechny.
Příspvěek by se měl dostat na všechny. | autor: hradeckralove.cz

Už od 28. května město přijímá žádosti o finanční pomoc určenou drobným hradeckým podnikatelům, která může sahat až do výše 25 tisíc korun. Jedná se o jedno z opatření v rámci programu Antivirus, které má za cíl snížit dopady způsobené koronavirovou krizí. K páteční půlnoci bylo přijímání žádostí ukončeno a na městě je nyní evidováno přibližně 420 žádostí. Ne všem bude moci být vyhověno, jelikož někteří žadatelé nesplňují avizované podmínky. Již teď je ale jisté, že se na všechny řádné žadatele dostane.

Na magistrát dorazilo zhruba 420 žádostí, skutečné číslo ale bude o něco nižší. „Vzhledem k tomuto číslu je vidět, že naše odhady byly správné. Rozdělit jsme chtěli 10 milionů korun a tato částka bude nyní rozhodně dostačující. Dostane se tak na všechny, kteří podali svou žádost a splnili stanovené podmínky,“ říká primátor Alexandr Hrabálek s tím, že některé žádosti naopak musí být kvůli nesplnění podmínek vyřazeny. „V nejčastějších případech se jedná o ty, kteří v Hradci Králové mají provozovnu, ale ne sídlo, to mají například v Praze.“ Mezi dalšími chybami žadatelů byly také nepodepsané dokumenty, to však neznamená jejich automatické odmítnutí. Zaměstnanci magistrátu ještě během dnešního dne a zítřejšího dopoledne budou dokumenty kontrolovat a vyzývat k jejich případnému doplnění.

Nejvyšší částka na jednoho žadatele byla stanovena na 25 tisíc korun, ne všichni ale o maximum žádali: „Dorazilo poměrně velké množství žádostí, ve kterých lidé žádají jen o částky, které leckdy ani nepřesáhly deset tisíc,“ dodává primátor. Během zítřejšího odpoledne bude všechny žádosti projednávat výběrové komise, která jejich finální počet a částku doporučí ke schválení orgánům města. Finanční pomoc do výše 20 tisíc korun bude možné schválit již v radě města 24. června, žádosti s částkami, které budou vyšší, bude ke konci června projednávat zastupitelstvo.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Aldis by se měl stát největším očkovacím centrem v kraji

Nejméně pět očkovacích center by mělo vzniknout v Královéhradeckém kraji mimo nemocnice. Největším z nich by pak mělo být to, které bude zřízeno v kongresovém centru Aldis. Denně by tam mohlo vakcínu dostat 1000 až 1200 lidí. Pracovat a vypomáhat by tam měl i epidemiolog a…
Čtěte více

V hradecké nemocnici docházejí covidová lůžka i personál

Kapacita covidových lůžek v hradecké fakultní nemocnici i v dalších nemocnicích v Královéhradeckém kraji je téměř naplněná, záchranná služba proto začala převážet pacienty do nemocnic mimo území regionu. Epidemická situace je na hraně únosnosti, největší problém aktuálně…
Čtěte více

Koronavirus opět omezil školy, provoz MHD a magistrát je otevřen jen dva dny v týdnu

Od začátku nového roku ve městě jsou opět kvůli koronavirové nákaze omezeny služby týkající se veřejného života.Je znovu omezený provoz základních škol, prezenčně studují děti prvních a druhých ročníků, ostatní mají distanční výuku. Mateřské školy zůstávají otevřené. Omezena je…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme