Podjezd u nemocnice je obousměrný. Je třeba ale dodržet určitá pravidla

Podjezd je průjezdný v obou směrech.
Podjezd je průjezdný v obou směrech. | autor: MPHK

Poměrně velká a zásadní změna se stala v podjezdu určenému chodcům a cyklistům u fakultní nemocnice. To, co se tam dodnes dělo tak trochu pirátsky, je nyní posvěcené městskou policií. Nyní je tam možné jet na kole v obou směrech. Musejí se ale dodržovat určitá pravidla a neplatí to pro všechny cyklisty.

V podjezdu u fakultní nemocnice došlo pro cyklisty ke změnám. Podjezd nyní mohou projet obousměrně, ale platí určitá pravidla. Podjezd je průjezdný pouze pro cyklisty, kteří jedou od zahrádkářské kolonie po břehu Labe, pro cyklisty, kteří jedou od nemocnice, to neplatí. Ti totiž přijíždějí po cyklostezce podél silničního okruhu a ta je po každé straně jednosměrná. Měli by tedy použít tu na pravém břehu. Pokud se tedy chtějí dostat do Labské kotliny, musejí po své pravé straně přejet most a pak využít přechod pro chodce.

Ti, co jedou na kole od zahrádkářské kolonie, tedy mohou využít levý pruh, nicméně si musejí uvědomit, že se pohybují v prostoru společně s chodci a je třeba se držet vlevo. Upozorňuje je na to i dopravní značka. Po výjezdu lze pokračovat buď doleva po cyklostezce do ulice Jungmannova a nebo mohou jet dál směrem k Lipkám. Tímto směrem se cyklisté dělí o komunikaci s chodci, tak je třeba být ohleduplný.

Dopravní situace směrem od Lipek zůstala stejná. Cyklisté jedou v levé, zábradlím odděleném pruhu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

S dopravou ve městě zamává další uzavírka

Teplejší počasí s sebou nese kromě jiného i čilejší pracovní ruch na komunikacích. Stejně je tomu i v Hradci Králové, kde se už především řidiči potýkají s několika uzávěrkami či omezeními. Na několik let zbrzdí provoz rekonstrukce křižovatky Mileta, v řádech týdnů bude trvat…
Čtěte více

Pokuty za téměř 21 milionů korun za první rok provozu nasbíraly hradecké radary

Pokuty za téměř 21 milionů korun už vybraly nové radary za první rok provozu v Hradci Králové. Rychlost měří od začátku loňského května na osmi místech Hradce Králové. Podle náměstka pro dopravu Miroslava Hlouška se systém ukázal jako účinný. Přestupků totiž ve městě postupně…
Čtěte více

Opravy Pražského mostu už se blíží. Nebude ale uzavřen pro všechny

Plánovaná údržba Pražského mostu v centru Hradce Králové začne 8. dubna. Dělníci se na mostě objeví ale už o víkendu 6. dubna, kdy budou zahájeny finální přípravné stavební práce bez dopravních omezení. Během oprav bude otevřená pouze jedna polovina mostu pro chodce, záchranáře…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme