Počet hospitalizovaných pacientů s COVID-19 v hradecké nemocnici klesl

Pacientů skoronavirem v nemocnici ubývá.
Pacientů skoronavirem v nemocnici ubývá. | autor: FNHK

Fakultní nemocnice Hradec Králové koncem minulého týdne zaregistrovala mírný pokles pacientů s COVID-19. Před dvěmi týdny se počet hospitalizovaných pohyboval přes 200, k minulému pátku jich bylo hospitalizováno přibližně 170. Důvodem je pokles počtu pacientů s COVID-19 na standardních lůžkách, počet pacientů ve vážném stavu, jejichž stav vyžaduje umístění na jednotkách intenzivní péče, se i nadále pohybuje kolem šesti desítek.

„Počet pacientů s COVID-19 začal stoupat po loňských vánočních svátcích a po celý leden, únor a polovinu března se pohyboval mezi 200 až 230 hospitalizovanými pacienty s COVID-19, v některých okamžicích byla kapacita nemocnice vyčerpána a museli jsme zajistit převoz pacientů do jiných krajů. Doufáme, že trend poklesu počtu pacientů s COVID-19 vydrží i v dalších týdnech a promítne se také do počtu pacientů vyžadujících intenzivní péči,“ uvedl ředitel nemocnice Vladimír Palička.

Nemocnice nadále apeluje na veřejnost, aby dodržovala veškerá nařízení, která pomáhají snížit riziko přenosu onemocnění COVID-19. Z důvodu snížení rizika nákazy jsou i nadále zakázány návštěvy pacientů. Postupné obnovování neakutních zákroků nemocnice bude moci spustit až výrazně klesne dosud vysoká zátěž jednotek intenzivní péče pacienty s COVID-19 a pozitivní stanovisko vydá Ministerstvo zdravotnictví ČR.

Kromě péče o pacienty s akutními zdravotními problémy a pacienty s COVID-19 nemocnice zajišťuje provoz Očkovacího centra, které postupně v souvislosti s množství dodaných vakcín navyšuje svou kapacitu, například o druhém březnovém víkendu bylo aplikováno téměř 1 500 dávek vakcíny. „S ohledem na avizované navýšení dodávek vakcín připravujeme další rozšíření kapacit očkování, abychom byli připraveni očkovat zhruba 30 000 dávek každý měsíc,“ uvedl ředitel Palička. V provozu je také odběrové centrum umístěné v zadní části areálu nemocnice, které provádí i nadále PCR testy pro indikované pacienty a také antigenní testy pro veřejnost.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Od pondělka jezdí školní autobusy a otevírá se tržnice na náměstí 28. října

Od dnešního dne si můžete zajít koupit určité druhy zboží na tržnici na náměstí 28. října. Technické služby Hradec Králové tak v souladu s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví zahajují provoz městské tržnice. Prodej bude povolen za dodržení hygienických podmínek. Ve…
Čtěte více

Dvě stovky studentů hradecké univerzity pomáhají dětem s online výukou

Sami mají distanční výuku, která je pro ně jistým nepohodlím, ale i tak pomáhají. Řeč je o dvou stovkách budoucích učitelů z Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové, kteří momentálně pomáhají dětem na základních školách s online výukou, informuje Český rozhlas Hradec…
Čtěte více

Hradecká fakultní nemocnice má dvě další očkovací místa

Fakultní nemocnice Hradec Králové od úterý rozšířila kapacity očkování proti COVID-19. Lidé zaregistrovaní v centrálním rezervačním systému budou očkování také v ambulancích v Pavilonu akademika Bedrny, dosud se lidé očkovali pouze v přízemí Pavilonu interních oborů. Nemocnice…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme