Štítky: | Malšovice | uzavírky |

Po třech měsících je průjezd do Malšovy Lhoty bez omezení

Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | autor: hradeckralove.cz

Ulice Lhotecká v Malšově Lhotě, na které více jak tři měsíce probíhaly rekonstrukce, je znovu průjezdná. V úseku od ulice K Břízkám po ulici Vřesová byly vybudovány nové chodníky a opraven byl také silniční povrch stávající krajské komunikace. Město do oprav chodníků, veřejného osvětlení, úpravy zeleně a dalších potřebných prací celkem investovalo 10,7 milionů korun. S opravami druhého úseku ulice končí také výluka MHD na linkách č. 11 a 17, které se vrací na své původní okružní trasy.

„V loňském roce byly v této ulici zahájeny rekonstrukce, které byly rozděleny do několika etap. Letos na jaře byly udělány nové chodníky, veřejné osvětlení, napojení dešťové kanalizace a sadové úpravy. Na této rozsáhlé rekonstrukci se podílíme s Královéhradeckým krajem, který zde zajišťoval mimo jiné potřebnou opravu silničního povrchu,“ říká Jiří Bláha, náměstek primátora pro oblast investic. Nový chodník je nyní podél penzionu Villa Pavlína v délce 60 metrů, dále byl zhotoven oboustranný chodník v délce cca 35 metrů včetně přechodu pro chodce u křižovatky s Akátovou ulicí. Vybudován byl také přechod pro chodce včetně části chodníku v délce 15 metrů u křižovatky se Sadovou ulicí a pravostranný chodník včetně vjezdů v celkové délce 150 metrů.

S koncem uzavírky byla také ukončena výluka linek MHD č. 11 a 17. Jezdit budou opět po původních okružních trasách. Hradecké dopravní linky MHD fungují od začátku letních prázdnin v prázdninovém režimu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
8.7.2020 23:42
Jana Čížková (neregistrovaný)
změna jizdního řádu
Jsem ráda, že už opět jezdí autobusy 11 a 17 Malšovou Lhotou, ale marně čekám na úpravu jízdního řádu na stránkách internetu. Doufám, že dojde k brzké nápravě. Děkuji Čížková.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Nové hradecké 3D bludiště už funguje, dnes tam mohou děti zdarma

Mezinárodní den dětí můžete oslavit se svými ratolestmi třeba na nové atrakci v hradeckých lesích. Díky rozvolnění bezpečnostních opatření, které povolilo sdružování do 300 lidí, funguje Park Na Větvi téměř bez omezení. Soustava visutých hřišť na okraji Malšovic již tři týdny…
Čtěte více

V Malšovicích vzniká další atrakce: 3D bludiště v korunách stromů s tobogánem

V lese poblíž Zděné boudy a Lesního hřbitova na jihovýchodním konci Hradce Králové právě dělníci dokončují práce na visuté pohybové dílně s tobogánem a desítkami pohybových prvků. Hned vedle Parku na větvi v hradeckých Malšovicích vzniká nové lanové hřiště s názvem 3D…
Čtěte více

Léto přeje dopravním uzavírkám. Část Lhotecké ulice bude tři měsíce uzavřena

Dopravu v Hradci ochromí uzavírky. Přes celé léto, přesněji tři měsíce, bude uzavřena část Lhotecké ulice v Malšově Lhotě v úseku od Stříbrného rybníku po ulici K Břízkám. Uzávěra kvůli rekonstrukci potrvá od 1. července do 29. září. Město Hradec Králové na opravu silnice naváže…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme