Štítky: | aquacentrum | městské lázně |

Po půl roce se ve čtvrtek otevře hradecké aquacentrum a hned potěší děti

Městské lázně se otevírají.
Městské lázně se otevírají. | autor: snhk.cz

První prázdninový den ve čtvrtek 1. července se po půlroční covidové pauze otevírá veřejnosti aquacentrum v Městských lázních. Fungovat bude v nezměněné otevírací době, ve všední dny v čase 10 – 21 hodin a o víkendech a svátcích v 10 – 20 hodin. Ceny vstupného zůstávají ve stejné výši jako v loňském roce. Navíc jsou na červenec přichystány slevy na vstupném pro děti.

V aquacentru se opět rozezní bublání vířivek, šumění vlnobití a šťastný jásot dětí, které se již jistě vodních radovánek nemohou dočkat. Návštěvníci se mohou těšit na všechny atrakce včetně tobogánu a unikátního vlnobití, které je funkční technickou památkou. V provozu budou též všechny relaxační bazénky a vířivky, dětský koutek se skluzavkou a nafukovacím hradem. Za pěkného počasí vám nabídneme také venkovní terasu s lehátky a posezení pod slunečníky, kde si budete moci vychutnat drink zakoupený na baru. Využít můžete také opalování v soláriu. Průchod na plavecký bazén 50 m bude možný, stejně jako na Slunnou loučku, obojí v časech otevírací doby plaveckého bazénu, tedy 10 – 19 hodin každý den.

Během uzavření aquacentra zaměstnanci plaveckého areálu provedli řadu technických úprav, přestože finanční rozpočet byl vzhledem k pandemii značně omezen. Některé upoutají hned, jiné a mnohdy i důležitější a nákladnější zůstávají skryté v technickém zázemí. Z těch viditelných je to například opravený neonový nápis na budově Městských lázní, nové odkládací police v šatnách a sauně či vyměněná zrcadla. Pro naše nejmenší návštěvníky byl pořízen nový přebalovací pult. V bazénové hale aquacentra dostaly nový kabát rozvody vzduchotechniky v okolí dětského koutku, baru a teplého bazénku. U baru návštěvníci naleznou i nové velké hodiny.

Z oprav a prací v technickém zázemí byla asi největším počinem výměna náplně ve filtrech rekreačního bazénu i teplého vířivého bazénu. V případě teplé vířivky dokonce došlo k nahrazení písku filtračním sklem, které je sice dražší, ale mnohem lepší pro udržení vysoké kvality vody v takto teplé vířivce. Opraveno bylo také zázemí vířivky, průsaky vody u šaten. Bohužel některé další průsaky jsou vzhledem ke stáří budovy prakticky neřešitelné.

Sauna&SPA zóna bude po celou dobu prázdnin, tak jako v minulých letech, v letním provozu, otevírat se bude od 11 hodin a provoz bude končit společně s aquacentrem. Sauna&SPA zóna bude bez stále obsluhy bez možnosti zakoupit si občerstvení, ale vstup do ní bude po dobu prázdnin zdarma, bez doplatku. Občerstvit se saunaři mohou v baru u vody. Pobyt v Sauna&SPA zóně zpříjemňují nová lehátka ve velké odpočívárně a stěny nových menších odpočíváren pokryly fototapety pro navození pocitu maximální relaxace a uvolnění. Čas strávený v potní místnosti si nyní můžete lépe hlídat díky novým hodinám, umístěným přímo naproti dveřím.

"V závěru školního roku míváme vždy akce pro děti za vysvědčení, letos jsme se rozhodli zpříjemnit jim pobyt a nejmenší návštěvníky chceme přivítat novou akcí „červenec pro děti v aquacentru do 10 let zdarma“. Děti do 10ti let v doprovodu dospělého od pondělí do čtvrtka po celý červenec budou mít vstup zdarma. Zkrátka nepřijdou ale ani v pátek, kdy děti do 15ti let mají vstupné od 14 hodin za polovinu," uvádí Stanislav Bydžovský, vedoucí plaveckého areálu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Chodíte pravidelně do aquacentra? Provozovatel vás odmění celodenním vstupem zdarma

Aquacentrum v Městských lázních chce odměnit své věrné návštěvníky. Dostanou celodenní vstup zdarma. Ale nejdříve musejí svou věrnost zařízení prokázat. Správa nemovitostí Hradec Králové, provozovatel Městských lázní na Eliščině nábřeží, připravila pro návštěvníky věrnostní akci…
Čtěte více

Flošna zatím zůstává zavřená, od středy si zaplavete v lázních

Otevření koupaliště Flošna se kvůli počasí odkládá, od pondělí bude v provozu Wellness studio Flošna, Sauna & SPA zóny v Městských lázních, ve středu se otevře 50 metrový krytý plavecký bazén. Ve všech areálech bude ale omezen počet návštěvníků. Letní koupaliště Flošna…
Čtěte více

Městské lázně se opět uzavírají, co zůstane v provozu?

Ode dneška se opět uzavírají všechny provozy v budově Městských lázní, a to až do odvolání. Ani sauna & SPA zóna nebude v provozu. Návštěvníkům bude k dispozici pouze recepce od 10 hodin, kde si bude možné zakoupit dárkové poukazy, čipové hodinky anebo si je majitelé můžou…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme