Plavčíků je málo. V létě se možná podle počasí bude muset zavírat Flošna nebo aquacentrum

Plavčíků je málo.
Plavčíků je málo. | autor: hradeckralove.cz

Koupaliště Flošna, stejně jako ostatní bazény v republice, řeší problém s nedostatkem plavčíků. Ani zvýšená hodinová sazba 120 korun na hodinu nevzbudila extrémní zájem o brigádu. Její správce - Správa nemovitostí HK navíc proplácí po odpracovaní určitého počtu hodin i téměř polovinu nákladů na získání osvědčení pro práci plavčíka. Pokud by se situace nezlepšila, muselo by se přistoupit k nepopulárnímu řešení – dočasnému uzavření krytého aquacentra v Městských lázních a přesunem zaměstnanců na koupaliště Flošna. V případě nepřízně počasí bude zase uzavřeno letní koupaliště Flošna a aquacentrum otevřeno.

Koupaliště Flošna v Hradci Králové se poprvé letos otevřelo v sobotu 12. května 2018. První plavci vyzkoušeli ohřátý 50m bazén již po 10. hodině. Po sobotních odpoledních bouřkách se v neděli počasí umoudřilo a návštěvníci si tak mohli vychutnávat koupání a atrakce až do 19. hodiny.

Zatím je koupaliště v režimu vedlejší sezóny, což znamená hlavně výhodnější vstupné, ale provoz se bude řídit počasím. Vzhledem k tomu, že má do České republiky dorazit ochlazení a déšť, bude koupaliště Flošna od úterý 15. 5. uzavřeno až do příchodu dalšího teplého počasí. Návštěvníci zatím mohou využívat krytý plavecký bazén a aquacentrum v Městských lázních na Eliščině nábřeží.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Flošna se otevírá tento pátek, vstupné zůstává stejné jako loni

Letní koupaliště Flošna zahájí letošní dvanáctou sezónu v pátek 4. 6. 2021 v 10 hodin. Bazény budou vyhřívány na 26 °C. Zahajovací otevírací doba bude v pondělí až pátek zatím od 10 do 19 hodin, v sobotu a neděli od 9 do 19 hodin. K prodloužení otevírací doby do 20 hodin dojde…
Čtěte více

Flošna se připravuje, i když otevření nenahrává počasí a zatím ani vládní opatření

Přesné datum otevření koupališť zatím není stanoveno, odvíjet se bude od pokynů vlády. Správa nemovitostí, která je provozovatelem koupaliště na Flošně v Hradci, předběžné počítá s otevření areálu v pondělí 31. května. Zatím nebyla vyhlášena ani možná kapacita či další podmínky,…
Čtěte více

Na Flošně budou od pondělí fungovat masáže i solárium

S ohledem na vládní opatření se od pondělí 3. května otevřou služby ve Wellness studiu Flošna v Hradci Králové. K dispozici budou masáže a solárium každý den od 10 do 21 hodin. Objednávat se je možné na telefonním čísle recepce. Ostatní provozy zůstávají uzavřeny.
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme