Plavčíků je málo. V létě se možná podle počasí bude muset zavírat Flošna nebo aquacentrum

Plavčíků je málo.
Plavčíků je málo. | autor: hradeckralove.cz

Koupaliště Flošna, stejně jako ostatní bazény v republice, řeší problém s nedostatkem plavčíků. Ani zvýšená hodinová sazba 120 korun na hodinu nevzbudila extrémní zájem o brigádu. Její správce - Správa nemovitostí HK navíc proplácí po odpracovaní určitého počtu hodin i téměř polovinu nákladů na získání osvědčení pro práci plavčíka. Pokud by se situace nezlepšila, muselo by se přistoupit k nepopulárnímu řešení – dočasnému uzavření krytého aquacentra v Městských lázních a přesunem zaměstnanců na koupaliště Flošna. V případě nepřízně počasí bude zase uzavřeno letní koupaliště Flošna a aquacentrum otevřeno.

Koupaliště Flošna v Hradci Králové se poprvé letos otevřelo v sobotu 12. května 2018. První plavci vyzkoušeli ohřátý 50m bazén již po 10. hodině. Po sobotních odpoledních bouřkách se v neděli počasí umoudřilo a návštěvníci si tak mohli vychutnávat koupání a atrakce až do 19. hodiny.

Zatím je koupaliště v režimu vedlejší sezóny, což znamená hlavně výhodnější vstupné, ale provoz se bude řídit počasím. Vzhledem k tomu, že má do České republiky dorazit ochlazení a déšť, bude koupaliště Flošna od úterý 15. 5. uzavřeno až do příchodu dalšího teplého počasí. Návštěvníci zatím mohou využívat krytý plavecký bazén a aquacentrum v Městských lázních na Eliščině nábřeží.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Letní sezona na Flošně dnes končí, vykoupat se přišlo více než 80 tisíc lidí

Letní sezóna na Koupališti Flošna skončí ve čtvrtek 24. září 2020 v 19 hodin. Pro letní koupaliště Flošna to byla již 11. sezóna. Po dnech napětí v souvislosti s rozšířením pandemie, kdy se nevědělo, zda vůbec bude koupaliště otevřeno, nakonec začala sezóna 25. května 2020. I…
Čtěte více

AKTUALIZOVÁNO: Koupaliště Flošna se příští týden otevře. Vyšší vstupné a dodržování opatření

Hradecké koupaliště Flošna se chystá na svou jedenáctou sezonu. Správa nemovitostí, která Flošnu provozuje, zatím nestanovila přesné datum otevření, ale předpoklad je v příštím týdnu podle předpovědi počasí. V minulých letech bylo letní koupaliště pro zákazníky otevíráno…
Čtěte více

Aquacentrum v hradeckých Městských lázních se znovu otevře v sobotu

Městské lázně na Eliščině nábřeží v Hradci Králové jsou zavřené kvůli plánované technologické odstávce, během které prochází aquacentrum i ubytovna komplexem revizí, oprav a kontrol. Uzavřely se 9. září a tuto sobotu 20. září se znovu otevřou veřejnosti. Rekonstrukcí v létě…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme