Plastové permanentky budou v lázních platit ještě do konce června

Ačkoliv platnost permanentek v podobě plastové karty do městských lázní byla ukončena k 31. 12. 2010, rozhodla minulý týden rada města, že platnost permanentek bude prodloužena do 30.6. 2011. Důvodem je fakt, že v oběhu je stále velké množství nedočerpaných permanentek.

Jak uvedla tisková mluvčí magistrátu Magdalena Vlčková, po tomto datu nebude již možné permanentky použít a nebude možno zůstatek nevyčerpaných minut jakkoliv kompenzovat. Převod zůstatku z plastové permanentky na čipové hodinky není možný z důvodu nekompatibility nového systému a systému přepočtu. Vstupenkový software neumožňuje zcela přesně zpětně zjistit, v jakém cenovém či časovém pásmu byla služba zakoupena a proto nelze přepočítat evidovaný zůstatek nevyčerpaných minut z permanentky na peníze.
„Mnoho návštěvníků  již  permanentky  vyčerpalo  a  odložilo a dnes  již   využívá čipové hodinky, které   umožňují  navštívit  nejen  městské lázně, ale  i  plavecký 50 m bazén a areál koupaliště Flošna. Přesto je stále ještě poměrně dost návštěvníků, kterým  na  permanentkách  zůstaly  nevyčerpané minuty, a ti by se cítili poškozeni  a  nespokojeni,“ uvedla Jaroslava Bernhardová ze Správy nemovitostí.
Dobíjecí čipové hodinky s finančním kreditem nahradily na podzim roku 2009 zažité časové permanentky. Plastové permanentky byly prodávány od r. 1998 jako časové vstupné, přičemž jeho výše podléhala průběžným změnám v ceníku služeb. Nyní jich je stále v oběhu mezi lidmi necelých dvacet tisíc kusů.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme