Placené parkování na Pražském Předměstí se odkládá

Výběr poplatků za parkování na hradeckém Pražském Předměstí se odkládá. I když měli řidiči za odstavená auta platit už od 1. května 2009, kvůli chybějícím značkám zde firma Atol parkovné zavede zřejmě až v druhé polovině června.

Na Pražském Předměstí jsou již instalovány automaty, zatím ale mimo provoz. „Správní řízení, které vede odbor dopravy magistrátu o osazení nových dopravních značek, není dosud ukončeno,“ uvedl pro MF Dnes předseda představenstva Atolu Dušan Čížek. Chybí tak vymezení placených oblastí.
Systém parkování má být odlišný od zbytku města. Důvodem je podle Čížka nedostatek parkovacích míst a další snižování jejich počtu vinou novostaveb. Hlavní opatření má spočívat v maximální délce parkování omezené na 2 hodiny. Podobně na tom budou i majitele tzv. rezidentních karet. Ti si budou muset vyzvednout v automatu lístek s povolenou délkou parkování. Lístek však pořídí za speciální minci zdarma.
Ve vilových částech Pražského Předměstí má podle Atolu stát hodina parkování 10 korun, některé vybrané ulice pak budou zase pro parkování dostupné výhradně rezidentům. Některá omezení budou v platnosti jen přes den v době od 8 do 16 hodin.
Firma Atol provozuje parkovací systém v Hradci Králové na základě 30leté smlouvy s městem. Nyní vybírá poplatky přibližně na 4 000 stání, na Pražském Předměstí má být od 22. června 2009 zpoplatněno dalších asi 2 000 míst.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme