Pivovar čekají další opravy

Do hradeckého Nového pivovaru opět míří dělníci. Začíná tam další etapa oprav, které by měly vyřešit problémy se zatékající vodou a špatnou izolací. Problém se přitom táhne už od otevření Regiocentra na konci roku 2007.

Nový pivovar, kde sídlí mimo jiné Krajský úřad, část Univerzity Hradec Králové nebo Centrum evropského projektování, se znovu promění na staveniště. Lidem to přinese řadu omezení a turistům zkazí pohled na jedno z nových hradeckých náměstí. Dělníci by měli na náměstí a přilehlých prostorách pracovat až do září. „V první etapě rekonstrukce bude uzavřena horní část nádvoří, kde je i hlavní vstup do úřadu. Během těchto prací se veřejnost dostane z nádvoří do úřadu pouze vchodem od restaurace,“ popsal Hradeckému deníku začínající práce náměstek hejtmana Vladimír Derner.
Stavbaři musejí nejprve odkrýt svrchní část nádvoří, kde je izolace porušená. Poté by měla následovat výměna izolací. Pokračující práce by neměly omezit provoz institucí ani restaurací a obchodů. V pondělí 12. července ale bude na jeden den uzavřena Galerie Vladimíra Preclíka ve vstupní hale Krajského úřadu.
Opravy by Kraj neměly nic stát. „Veškeré práce stavbaři provedou v rámci dodavatelských záruk. Kraj tak za tuto rozsáhlou rekonstrukci pouze tři roky staré stavby platit nebude,“ řekl Deníku náměstek Derner. Termín oprav byl podle něj vybrán záměrně na léto, kdy je v Regiocentru méně lidí. Omezení tak zřejmě nejvíce potrápí turisty.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme