Štítky: | Sport | Rada města | Loterie |

Peníze z hazardu i letos poputují na podporu hradeckého sportu

Ilustrační foto | Autor: Jiří Gangur
Ilustrační foto | Autor: Jiří Gangur

I letos hodlá město královéhradeckým sportovním organizacím rozdělit více než šest a půl milionů korun nad rámec standardních grantových prostředků. Jedná se o peníze, které městu plynou z výherních automatů a loterií. Prostřednictvím Královéhradecké unie sportu, dříve okresní královéhradecká organizace ČSTV, budou jednotlivým organizacím finanční příspěvky přiděleny. 

Návrh v úterý prošel radou města a definitivní rozhodnutí bude poslední lednové úterý na zastupitelstvu. Rada ale také doporučila, aby mezi příjemci financí nebyly sportovní akciové společnosti města, na příklad FC Hradec Králové. 

Jako každý rok poputují i letos peníze vybrané z harazdu a loterií na území města Hradec Králové na podporu královéhradeckých sportovců. „Jedná se, jako tradičně, o část příjmů města z výherních automatů a loterií, které bychom opět rádi rozdělili mezi sportovní organizace provozující činnost na území našeho města. Koncem ledna předložím tento návrh zastupitelům, “ uvedl po úterním zasedání rady města Josef Krofta, náměstek primátora odpovědný za oblast sportu a kultury.

Královéhradecká unie sportu přerozdělí mezi koncové příjemce částku 6,6 milionů korun, přičemž jí bude za administraci výplat náležet jedno procento z této částky. "S návrhem vyslovili souhlas také členové sportovní komise, která se shodla, že mezi příjemci výše uvedených příspěvků nebudou akciové společnosti města," doplnila informaci Magdalena Vlčková, tisková mluvčí radnice města.

Celkem město z loterií vybere až 40 milionů korun. "Tyto příjmy jsou součástí příjmů města a nejsou účelově vázány na rozpočtové výdaje. Město dlouhodobě přispívá na sportovní, kulturní, sociální, vzdělávací a volnočasové aktivity," upřesnila ještě mluvčí města Vlčková. Výzva k podání žádosti bude po schválení zastupitelstvem k dispozici na webových stránkách města i na stránkách unie.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Díky městským dotacím se tenisté dočkají nové antuky a další sportovci tribun či šaten

Mezi provozovatele sportovišť rozdělí město Hradec Králové dotace ve výši více než 4,16 miliony korun. Třeba TJ Sokol Hradec Králové bude moci zastřešit tribuny a hlasatelny a tenisté se dočkají generální rekonstrukce a výměny povrchů devíti antukových kurtů. Město tak…
Čtěte více

Hradec podpoří sport a kulturu více než devíti miliony korun

Hradec Králové vyplatí v rámci dotací přes devět milionů, které rozdělí mezi 38 sportovních a 34 kulturních organizací nebo spolků. Sportovní kluby, které pracují zejména s dětmi a mládeží, dostnou od radnice osm milionů korun. Na podporu uměleckých těles a spolků…
Čtěte více

Hradečtí sportovci se mohou těšit na podporu města. Rozdělí si mezi sebou přes 15 milionů

Hradečtí sportovci mohou počítat s finančí podporou od města. Rada města odsouhlasila poskytnutí dotace ve výši 15,5 milionů korun na basketbal, tenis, cyklistiku, atletiku, vodní polo, stolní tenis, squash a další. Finanční podpory ve výši až 960 tisíc korun by se také měly…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme