Péče o své lidi, parkování a nové transfúzní oddělení. To jsou plány hradecké nemocnice

Nemocnice plánuje na rok 2019.
Nemocnice plánuje na rok 2019. | autor: fnhk

Hradecká fakultní nemocnice hodlá v letošním roce zahájit stavbu nového transfuzního oddělení, zapracovat chce i na zlepšení parkování. Chce také svým pracovníkům vytvořit co nejlepší podmínky, protože pak bude zařízení poskytovat i kvalitní péči. Nemocnice ročně ošetří přes čtvrt milionu pacientů. Ředitel nemocnice Vladimír Palička nastínil plány zdravotnického zařízení na rok 2019 v rozhorvoru pro Český rozhlas Hradec Králové.

Podle slov ředitele nemocnice Vladimíra Paličky má nemocnice spoustu plánů. Týkají se personálu, stavebních, technických i medicínských aktivit. "Chceme hlavně dobře fungovat s naším personálem. Abychom pracovníkům vytvořili dobré podmínky, protože z nich se může odvíjet to, že budeme poskytovat kvalitní medicínskou péči," říká ředitel.

Nemocnice nemá dostatek personálu. V současné době nejde přímo o krizovou situaci, stav zdravotních sester je poměrně vyrovnaný. Nicméně to se během roku mění, například kvůli odchodům na mateřskou dovolenou. Nemocnici chybí lékaři, vedení se je snaží sehnat.

Největší investiční akcí v tomto roce bude zahájení stavby nového transfuzního oddělení. To současné sídlí ve velmi staré budově pocházející ještě z počátku druhé republiky. Tam se zahájí přestavba a stavba nové budovy. Připravuje se také stavba infekční kliniky a také obrovská investiční akce, která nemocnici čeká v příštích 5 až 8 letech, a to je výstavba nového chirurgického pavilonu.

Co se týká přístrojové techniky, nemocnice je velmi slušně vybavena. "Velkou přístrojovou investici chystáme zavedením třetího lineárního urychlovače, což je přístroj sloužící k ozařování pacientů s nádorovými chorobami. Protože to je bohužel velký problém současné medicíny. Tento přístroj určitě pořídíme a dáme jej do chodu. Nakoupili jsme robotickou chirurgii a provozujeme ji," řekl ředitel.

O parkování u nemocnice bude její vedení jednat s primátorem

Dlouhodobým problémem je parkování v okolí nemocnice. Provizorní parkoviště, které slíbilo minulé vedení města, stále není. "Jednání s novým primátorem máme přislíbeno během příštích deseti dnů. A toto bude jedna z hlavních otázek, které budeme chtít řešit. Parkoviště, semafory, vjezd do nemocnice, úprava křižovatky Mileta a podobně." Podle ředitele Vladimíra Paličky má fakultní nemocnice od magistrátu města příslib, že zmíněné semafory k výjezdu z areálu nemocnice vrátí už do poloviny letošního roku.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Chcete pomáhat? Hradecká fakultní nemocnice přijímá dobrovolníky

Fakultní nemocnice Hradec Králové otevírá své dveře dalším dobrovolníkům, kteří by měli pomoci snášet pacientům svou nemoc o něco lépe. Nemocnice dokonce uspěla s žádostí o dotaci v rámci projektu Efektivizace systému nemocniční péče v České republice prostřednictvím…
Čtěte více

Hradecká nemocnice obnovuje běžný provoz na odděleních, která sloužila covidovým pacientům

Hradecká fakultní nemocnice pokračuje v postupném obnovování běžného provozu na svých pracovištích, která byla vyčleněna pro pacienty s COVID-19. Zatímco na začátku března bylo v nemocnici hospitalizovaných 210 pacientů s covidovou infekcí, nyní se jejich počet pohybuje kolem…
Čtěte více

Hradecká fakultní nemocnice má dvě další očkovací místa

Fakultní nemocnice Hradec Králové od úterý rozšířila kapacity očkování proti COVID-19. Lidé zaregistrovaní v centrálním rezervačním systému budou očkování také v ambulancích v Pavilonu akademika Bedrny, dosud se lidé očkovali pouze v přízemí Pavilonu interních oborů. Nemocnice…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme