Štítky: | Střezina | rekonstrukce |

Pavilon výtvarky hradecké umělecké školy Střezina by měl být hotový do konce roku

Ve výtvarném pavilonu se pracuje nyní hlavně uvnitř.
Ve výtvarném pavilonu se pracuje nyní hlavně uvnitř. | autor: hradeckralove.cz

V hradecké základní umělecké škole Střezina byla v letošním roce zahájena první etapa rekonstrukce, která spočívá v kompletní obnově výtvarného a tanečního pavilonu a spojovací chodby. Právě na výtvarném pavilonu byly stavební práce zahájeny jako první, budova by měla být dokončena včetně kolaudace v závěru letošního roku. V příštím roce se stavbaři přesunou do tanečního pavilonu a spolu s ním bude v novém stylu postavena i spojovací chodba. Kompletní rekonstrukce v rámci této etapy vyjdou město na 76,2 milionu korun bez DPH.

„V rámci rekonstrukce základní umělecké školy Střezina jsme nyní ve fázi, kdy za sebou máme dlouhé měsíce projektování, papírování a dalších formalit, a byly zahájeny stavební práce. Moc bych všem přál, aby stavba pokračovala podle plánu a bez větších komplikací. Děti, pedagogy i rodiče bych rád požádal o trpělivost, jelikož během stavby je čeká spousta změn i stěhování. Věřím ale, že konečný výsledek bude stát za to,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Stavbaři se do základní umělecké školy přesunuli začátkem letošního roku, jako první zahájili práce ve výtvarném pavilonu. Zatím vše pokračuje podle stanoveného harmonogramu. „Doposud na stavbě probíhaly bourací práce, objekt byl podřezán včetně provedení hydroizolace. Zhotovena již byla také vodorovná kanalizace v prvním podzemním podlaží budovy. V těchto dnech jsou likvidovány azbestové příčky a potrubí vzduchotechniky. V nejbližší době nás čeká drážkování pro vnitřní rozvody topení, vody a kanalizace,“ říká náměstek primátora pro oblast městských investic Jiří Bláha.

V pavilonu výtvarky bude fotoateliér, keramická dílna i galerie

Do konce roku by měla být kompletně hotová rekonstrukce tohoto dvoupatrového pavilonu, který zahrnuje fotoateliér, keramickou dílnu včetně pecí, malířské ateliéry a výstavní prostory. Poté se stavební práce přesunou do spojovací chodby a do tanečního pavilonu. „Dvoupodlažní taneční pavilon, ve kterém jsou taneční sály, šatny a sociální zázemí, bude uvnitř kompletně zrekonstruován. Nové budou muset být podlahy, také omítky, dveře, okna či zrcadla,“ doplňuje náměstek Bláha.

V plánu jsou i rekonstrukce pavilonu hudby, kanceláří a sálu

V roce 2024 by pak mohla být zahájena druhá etapa oprav, která zahrnuje rekonstrukci dvou pavilonů klasické a moderní hudby, zázemí pro kanceláře a výstavbu nového víceúčelového koncertního sálu. Město v nejbližší době obdrží projektovou dokumentaci pro provádění stavby druhé etapy. „Celá druhá etapa oprav ZUŠ Střezina by zatím podle hrubých odhadů mohla vyjít na více než 200 milionů korun, což skutečně není malá částka. Je ale nutné zmínit, že jde o výraznou modernizaci několika budov včetně výstavby nového pavilonu a pořízení jejich vybavení. Předpokládáme ale ještě mnoho změn u cenových odhadů, a to zejména s ohledem na výběrové řízení na zhotovitele a ceny materiálů,“ doplňuje ekonomická náměstkyně primátora města Monika Štayrová.

Základní umělecká škola Střezina v Hradci Králové je největší školou svého typu v České republice. Počet žáků ve všech oborech přesahuje dva tisíce.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Na Střezině se staví. Po Vánocích se do nově opravené budovy vrátí tanečníci

Stavební práce na hradecké ZUŠ třezina jsou v plném proudu, rekonstrukcí prochází budova tanečního oboru a dokončuje se výstavba spojovací chodby. Zatím byly provedeny bourací práce a došlo ke kompletní výměně oken, v následujících dnech začnou řemeslníci pracovat na nové fasádě…
Čtěte více

Hradec ocenil výjimečné osobnosti i události

Výroční ceny a tituly Talent královéhradecké kultury za rok 2022 už jsou uděleny. Město předalo ocenění v nových prostorách banky ČSOB. Cenu dr. Františka Ulricha udělilo zastupitelstvo manželům Věře Říčařové a Františku Vítkovi za celoživotní loutkářské mistrovství evropského…
Čtěte více

Opravy na ZUŠ Střezině postupují podle plánu. Na vánoce by se výtvarka mohla stěhovat do nového

Začátkem letošního roku byla v hradecké ZUŠ Střezina zahájena první etapa rozsáhlé rekonstrukce, která spočívá v obměně tří objektů pro výtvarný a taneční obr a spojovací chodby mezi nimi. Jako první byly zahájeny stavební práce v budově výtvarného oboru, kde již došlo k výměně…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme