Štítky: | Střezina | rekonstrukce |

Pavilon výtvarky hradecké umělecké školy Střezina by měl být hotový do konce roku

Ve výtvarném pavilonu se pracuje nyní hlavně uvnitř.
Ve výtvarném pavilonu se pracuje nyní hlavně uvnitř. | autor: hradeckralove.cz

V hradecké základní umělecké škole Střezina byla v letošním roce zahájena první etapa rekonstrukce, která spočívá v kompletní obnově výtvarného a tanečního pavilonu a spojovací chodby. Právě na výtvarném pavilonu byly stavební práce zahájeny jako první, budova by měla být dokončena včetně kolaudace v závěru letošního roku. V příštím roce se stavbaři přesunou do tanečního pavilonu a spolu s ním bude v novém stylu postavena i spojovací chodba. Kompletní rekonstrukce v rámci této etapy vyjdou město na 76,2 milionu korun bez DPH.

„V rámci rekonstrukce základní umělecké školy Střezina jsme nyní ve fázi, kdy za sebou máme dlouhé měsíce projektování, papírování a dalších formalit, a byly zahájeny stavební práce. Moc bych všem přál, aby stavba pokračovala podle plánu a bez větších komplikací. Děti, pedagogy i rodiče bych rád požádal o trpělivost, jelikož během stavby je čeká spousta změn i stěhování. Věřím ale, že konečný výsledek bude stát za to,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Stavbaři se do základní umělecké školy přesunuli začátkem letošního roku, jako první zahájili práce ve výtvarném pavilonu. Zatím vše pokračuje podle stanoveného harmonogramu. „Doposud na stavbě probíhaly bourací práce, objekt byl podřezán včetně provedení hydroizolace. Zhotovena již byla také vodorovná kanalizace v prvním podzemním podlaží budovy. V těchto dnech jsou likvidovány azbestové příčky a potrubí vzduchotechniky. V nejbližší době nás čeká drážkování pro vnitřní rozvody topení, vody a kanalizace,“ říká náměstek primátora pro oblast městských investic Jiří Bláha.

V pavilonu výtvarky bude fotoateliér, keramická dílna i galerie

Do konce roku by měla být kompletně hotová rekonstrukce tohoto dvoupatrového pavilonu, který zahrnuje fotoateliér, keramickou dílnu včetně pecí, malířské ateliéry a výstavní prostory. Poté se stavební práce přesunou do spojovací chodby a do tanečního pavilonu. „Dvoupodlažní taneční pavilon, ve kterém jsou taneční sály, šatny a sociální zázemí, bude uvnitř kompletně zrekonstruován. Nové budou muset být podlahy, také omítky, dveře, okna či zrcadla,“ doplňuje náměstek Bláha.

V plánu jsou i rekonstrukce pavilonu hudby, kanceláří a sálu

V roce 2024 by pak mohla být zahájena druhá etapa oprav, která zahrnuje rekonstrukci dvou pavilonů klasické a moderní hudby, zázemí pro kanceláře a výstavbu nového víceúčelového koncertního sálu. Město v nejbližší době obdrží projektovou dokumentaci pro provádění stavby druhé etapy. „Celá druhá etapa oprav ZUŠ Střezina by zatím podle hrubých odhadů mohla vyjít na více než 200 milionů korun, což skutečně není malá částka. Je ale nutné zmínit, že jde o výraznou modernizaci několika budov včetně výstavby nového pavilonu a pořízení jejich vybavení. Předpokládáme ale ještě mnoho změn u cenových odhadů, a to zejména s ohledem na výběrové řízení na zhotovitele a ceny materiálů,“ doplňuje ekonomická náměstkyně primátora města Monika Štayrová.

Základní umělecká škola Střezina v Hradci Králové je největší školou svého typu v České republice. Počet žáků ve všech oborech přesahuje dva tisíce.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradec má schválený rozpočet. Největší investice jsou stadion, Střezina, lávka a dopravní systém

Na pondělním mimořádném zasedání schválili hradečtí zastupitelé rozpočet města na rok 2022. Ten počítá se schodkem 507 milionů korun při příjmech 2,29 miliardy korun a výdajích 2,79 miliardy korun. Investice město letos plánuje ve výši téměř 700 milionů korun. Největšími…
Čtěte více

Křižovatka Fortna se změní na kruhový objezd, stavební práce začnou v zimě

Začátkem příštího roku začne rozsáhlá rekonstrukce přestupního terminálu a křižovatky Fortna pod schodištěm Bono Publico v centru Hradce Králové. Křižovatka ulic Komenského a Ignáta Hermana se přemění na kruhový objezd. Na podzim město vypsalo výběrové řízení na…
Čtěte více

Rekonstrukce Střeziny by mohla začít za pár týdnů, zhotovitele ještě musejí schválit zastupitelé

Základní umělecká škola Střezina v Hradci Králové se dočká rozsáhlé rekonstrukce, rada města v úterý schválila výběr zhotovitele první stavební etapy. V rámci ní dojde k opravě tanečního a výtvarného pavilonu, stávající krytá spojovací chodba se zbourá a postaví nová. Vítěznou…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme