Parkovné v Hradci zkoumá antimonopolní úřad

Vybírání parkovného v Hradci Králové prověřuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Začal se jím zabývat na podnět petičního výboru, který ve městě nasbíral více než 8 000 podpisů nespokojených občanů. „Úřad už v této věci vede šetření,“ řekla Mladé Frontě Dnes ředitelka odboru kontroly veřejných zakázek antimonopolního úřadu Romana Derková.

Organizátoři petice napadají samotnou smlouvu provozovatele parkovacího systému, firmy Atol, s městem. „Domníváme se, že výběrové řízení na koncesní smlouvu na zajišťování integrovaného systému parkování v Hradci bylo zmanipulované. Je tam řada pochybení. Došlo například k týdennímu zpoždění otvírání obálek,“ zdůvodnila MF Dnes postup členka petičního výboru Lenka Trkalová s tím, že o pomoc požádali také organizaci Transparency International.
Podle mluvčího královéhradeckého Magistrátu Václava Svobody se na město zatím antimonopolní úřad neobrátil. O petici i podnětu k prošetření ale na městě vědí. S firmou Atol Hradec Králové uzavřel smlouvu na provozování parkovacího systému po dobu 30 let už v roce 2007. Podle petice občanům nejvíce vadí vysoké ceny a rozšiřování zón placeného stání a požadují, aby Atol za pronajaté plochy platil nájem a městu hradil jejich údržbu.
Jak jsme nedávno informovali, v loňském roce vybrala firma Atol na parkovném 30 milionů korun. Nyní se připravuje rozšíření placených zón na Pražské Předměstí, kvůli chybějícímu značení se ale výběr parkovného asi o měsíc a půl opozdil.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme