Parkovné už lze hradit formou SMS zprávy

Úhradu parkovného pomocí SMS zpráv testuje nyní společnost Atol v historickém centru Hradce Králové. Služba byla spuštěna v uplynulých dnech na Velkém náměstí, testovací provoz bude trvat tři měsíce. Informuje o tom Hradecký deník.

Jak uvedl předseda představenstva Atolu, po tříměsíčním testu požádá Atol radu města o rozšíření plateb pomocí SMS zpráv i do dalších placených zón. "První hodnocení chceme uskutečnit po měsíci,“ dodal Čížek. Řidiči však podle něj musejí počítat s tím, že při platbě formou SMS je parkovné vyjde dráž. Ve všedních dnech dostanou řidiči za stejný poplatek místo půlhodiny jen 20 minut parkování, o víkendu a v noci pak budou platit místo 30 Kč o deset korun víc. „Jde o kompenzaci. Část poplatku odevzdáme firmě, která službu zprostředkuje. Ostatní ceny zůstávají v platnosti jako při klasickém placení v parkomatech,“ řekl Hradeckému deníku šéf Atolu.
Kromě platby formou SMS zprávy zvažuje Atol i zavedení další varianty úhrady parkovného. Tou by měla být možnost platby městkou kartou. I nadále však chybí zavádění parkovacích automatů, které by vracely zpět mince. Zatímco v jiných městech nejsou tyto parkomaty žádnou vzácností, Atol o jejich zavádění zatím neuvažuje. Jako důvod udává vysokou pořizovací cenu těchto přístrojů.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
28.3.2009 06:49
Honza (neregistrovaný)
Tak k cemu to tedy je, kdyz to stoji vic?? Nechapu...
30.3.2009 12:19
dan (neregistrovaný)
Jakto, že v Praze v MHD se za SMS jízdenku může platit 26,- stejně, jako za papírovou?
Protože Hradec Králové ...
:D :D :D, až si z toho ucvrkávám ...
30.3.2009 13:13
Wiper (neregistrovaný)
A ještě k tomu dostanou navíc 15 minut... Hradec prostě musí být pořád sto let za opicema a když s něčím přijdou tak je to tak zbytku republiky k smíchu... Část poplatku? Jako ty tří koruny? Ušetří za papír v parkomatu, tím pádem i údržba bude na delší dobu... ale nééé oni to vezmou přesně obráceně, ATOL aby vytřískal maximum. Doufám že si to někdo uvědomí brzo, i když to asi těžko, když ATOL a lidi kolem Divíška to maj dobře zajištěný do kapsy :-)))

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme