Parkovné přes SMS bude pružnější

Parkovné v Hradci Králové bude možné hradit formou SMS plateb. V průběhu podzimu letošního roku hodlá společnost Atol zavést možnost parkování na všech parkovacích místech, které spravuje. Půjde o místa s výběrem parkovného pomocí parkovacích automatů, tedy všude s výjimkou rezidentních zón.

Všechna místa s výjimkou Velkého náměstí budou mít jednotnou sazbu, což v praxi znamená, že platby nebudou totožné s tarify na parkovacích automatech. V některých lokalitách zákazníci na SMS ušetří, jinde zaplatí o trochu více. Za minimální dobu stání 40 minut, která půjde zaplatit formou SMS, zaplatí motorista 15 Kč. Za každých dalších 20 minut zaplatí pak o 5 Kč více. Jedna hodina tak bude stát 20 Kč, dvě hodiny 35 Kč, atd.
Placení formou SMS by nemělo být složité. Uživatel odešle SMS zprávu na příslušné telefonní číslo, ve které uvede SPZ vozidla a požadovanou dobu parkování. Obratem obdrží elektronickou potvrzenku. Jak uvedl předseda představensta Atolu Dušan Čížek, tím, že je pro celou oblast parkovacích zón vyjma Velkého náměstí zřízen jednotný cenový tarif, může uživatel po dobu platnosti elektronického parkovacího lístku opakovaně zaparkovat na různých parkovacích místech v rámci oblasti parkování spravované Atolem.
Společnost Atol zprovozní placení pomocí SMS zpráv nejpozději k 1. říjnu 2009. "Přesné datum zprovoznění závisí na výsledcích jednání s poskytovatelem služby a mobilními operátory," dodal Čížek.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme