Parkování u zimního stadionu je opět bez poplatku

Dnešním dnem mohou řidiči opět parkovat u zimního stadionu v Hradci Králové zdarma. Hradecký magistrát se podřídil rozhodnutí kraje a zakryl dopravní značení na parkovišti u stadionu.

Spor vznikl kvůli označení parkoviště. Město považuje plochu za místní komunikaci, podle kraje jde však o účelovou plochu, na které parkovné vybírat není možné. „Rozhodnutí státní správy, že tam může být parkoviště zpoplatněno, bylo napadeno. Krajský úřad rozhodl, že tomu tak není a magistrát se musí podřídit,“ řekl primátor Otakar Divíšek. Dokud  se nepodaří městu oficiálně zapsat parkoviště mezi místní komunikace, parkovné se zde vybírat nemůže. „Město parkoviště řádně koupilo před privatizací a bylo pod správou státního podniku technické služby. Pravděpodobně chybou úředníka při soupisu k privatizaci tato položka vypadla,“ sdělil Divíšek. Podle magistrátu se jedná o dočasnou záležitost,  kterou by měl zhruba do dvou měsíců rozhodnout soud. Radnice od  vybírání parkovného nehodlá ustoupit. „Podnikneme další opatření ke zpoplatnění,“ dodal Divíšek.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme