Parkování u koupaliště bude zdarma

Řidiči v Hradci Králové získají nové parkování zdarma. Bez poplatku má totiž zůstat stání u nového Koupaliště Flošna. Firma Atol přitom původně předpokládala, že i zde se bude parkovné vybírat, i když jen nízké.

Oplocení parkoviště a výběr 10 korun za každý vjezd radnice nepovolila. „Že toto parkoviště bude zpoplatněno, považuji za fámu. V současné době o tomto kroku rozhodně neuvažujeme,“ řekl Mladé frontě Dnes hradecký primátor Otakar Divíšek. „Takové opatření by mělo smysl, jenom kdyby Atol celé parkoviště zrekonstruoval nebo kdyby se z plochy stalo odstaviště vraků. Plocha je navíc využita z dvaceti, nejvýš třiceti procent. Kdyby byla pravidelně přeplněna, o placení parkovného by se dalo přemýšlet,“ dodal náměstek primátora Josef Malíř.
Do budoucna ale zpoplatnění parkovací plochy vyloučeno není. Město si však klade podmínky. „Pokud by se stalo, že by se počet stojících vozidel na území zvýšil a blokoval by tak možnost parkování návštěvníkům koupaliště, mohla by se situace změnit,“ vysvětlil Hradeckému deníku Malíř.
Hradecká radnice se parkovacím systémem chce navíc podrobněji zabývat. Jasno do jeho fungování má vnést i analýza, kterou město plánuje. „Je pravděpodobné, že vzniknou nějaké dodatky ke smlouvě, letos v zimě jsme například řešili problém se sněhem, možná se Atol bude na jeho odklízení podílet,“ uvedl Hradeckému deníku náměstek Malíř.
Firma Atol mezi tím připravila SMS parkovné pro návštěvy v Labské a Orlické kotlině. Místo návštěvnických parkovacích karet budou moci poslat za 30 korun zprávu, která jim umožní stát ve vymezených lokalitách od pátku 16 hodin do soboty 16 hodin.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme