Otevření Šimkových sadů se opět odkládá, realizátor platí pokutu za prodlení

Šimkovy sady, jejichž dokončení a znovuotevření bylo již několikrát posunuto, se slavnostní pásky opět jen tak nedočkají. Podle informací Českého rozhlasu Hradec Králové nabírají dokončovací práce další zpoždění a podle všeho sdružení firem, které rekonstrukci nějvětších královéhradeckých sadů provádí, nemá dostatek zaměstnanců.

Vedení radnice města Hradec Králové dochází trpělivost a dodavatelům pravděpodobně začíná účtovat nemalé penále.

Původní termín dokončení Šimkových sadů v Hradci Králové byl stanoven na srpen tohoto roku. Rekonstrukce, která začala před rokem v létě, však stále nabírá na zpoždění. První odložení otevření sadů si vynutily červnové vydatné deště, informovali jsme o tom v článku Otevření Šimkových sadů se snad už blíží.

K dalšímu zpoždění však podle vedení města dochází proto, že realizátorské stavební firmy nepracují dostatečně intenzivně. Český rozhlas dokonce uvádí, že to stavební dozor opakovaně napsal do stavebního deníku. Mnozí z obyvatel, kteří stavbu sledují anebo kolem ní denně chodí, však také poznamenávají, že se na stavbě nepohybuje dostatek pracovníků. To ale stavební společnosti vyvrací.

Další postup města a znepokojeného vedení radnice je účtování penále ve výši 54 000 korun za každý den prodlení. Nový náhradní termín dokončení je stanoven na příští týden ve čtvrtek 10. října.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Nejlépe hodnocený příspěvěk ▼
5.10.2013 19:44
Diviš (neregistrovaný)
Překvapuje mě,že se radní se stejnou intenzitou nezajímají o Dukelku,kde je situace zcela skandální a ticho po pěšině.Nechci tím snižovat nutnost dokončení jakékoliv takovéto akce v termínu,ale lidi trápí zcela jistě víc ta Dukelka než Šimkovi sady!!!! Jsem opravdu zvědavý jaké sankce budou uplatněny na Dukelce.Věřím ,že se nějaká výmluva najde, aby k sankcím nedošlo!!!! zobrazit | souhlasím (+1) | nesouhlasím (-0)

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
5.10.2013 19:44
Diviš (neregistrovaný)
Překvapuje mě,že se radní se stejnou intenzitou nezajímají o Dukelku,kde je situace zcela skandální a ticho po pěšině.Nechci tím snižovat nutnost dokončení jakékoliv takovéto akce v termínu,ale lidi trápí zcela jistě víc ta Dukelka než Šimkovi sady!!!! Jsem opravdu zvědavý jaké sankce budou uplatněny na Dukelce.Věřím ,že se nějaká výmluva najde, aby k sankcím nedošlo!!!!

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Šimkovy sady budou už příští sezónu plné kopretin

Z nové květnaté louky se budou moci těšit příští a přespříští sezonu návštěvníci Šimkových sadů. Minulý týden se o založení louky postaraly Technické služby Hradec Králové a navazují tak na úspěšný testovací projekt v ulici Na Potoce. Kromě estetického hlediska si město od louky…
Čtěte více

Podloubí na Velkém náměstí by se mělo začít opravovat v příštím roce

Opravami podloubí, ulic V Kopečku a Rokitanského a náměstí Jana Pavla II. by měla začít revitalizace Velkého náměstí v historickém centru Hradce Králové. Vedení radnice má připravený nový plán oprav této části historického centra a nyní má k dispozici revizi a doplnění studie…
Čtěte více

Historická budova střední školy v Ruseku má novou střechu. Začala tak její celková rekonstrukce

Historická budova, kde sídlí Střední škola vizuální tvorby - dříve Floristická škola, má zbrusu novou střechu. Jde o první ze čtyř etap celkové rekonstrukce budovy. Správa nemovitostí Hradec Králové, která spravuje tento objekt, zahájila modernizaci budovy v červnu tohoto roku.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme