Oslavy vzniku republiky otevřou dřevěný kostelík. Chystá se koncert i ohňostroj

Otevření dřevěného kostelíku bude součást oslav.
Otevření dřevěného kostelíku bude součást oslav. | autor: hradeckralove.cz

Kostelík sv. Mikuláše v Jiráskových sadech už je pomalu opraven a zpřístupněn bude při oslavách významého výročí. Město bude poslední říjnový víkend slavit 100 let od vzniku samostatné československé republiky. Chystá mnoho akcí. Jednou z nich bude právě otevření památky v Jiráskových sadech v sobotu 27. října od 14 hodin. Hradečáci se mohou těšit na koncert v Aldisu, Na Masarykově náměstí i na novou lípu vedle památníku Jana Gayera. Akce vyvrcholí ohňostrojem z Bílé věže.

Oslavy začnou už v sobotu 27. října. V Jiráskových sadech bude od 14 hodin zpřístupněný dřevěný kostelík sv. Mikuláše, jehož rekonstrukce v těchto týdnech vrcholí. Tento kostel město v roce 1932 koupilo především jako památník padlým během první světové války.

Na sobotní odpoledne město připravuje také symbolické zasazení pamětní lípy ke stému výročí republiky. Ta bude stát vedle nového památníku Jana Gayera a dalších padlých legionářů, který byl letos v červnu znovu odhalen na svém původním místě u Gayerových a Vrbenského kasáren.

Slavnostní koncert, na kterém zazní Má vlast Bedřicha Smetany, se uskuteční v předvečer státního svátku v největším hradeckém sále v kongresovém centru Aldis. Filharmonii Hradec Králové bude řídit její nový šéfdirigent Kaspar Zehnder.

V samotný sváteční den bude na Masarykově náměstí celé odpoledne bohatý program. Od 14 hodin se na pódiu vystřídají hradecký JH Big Band, Dechový orchestr města Hradce Králové nebo kapela Klapeto se svými písničkami právě z období vzniku republiky. Veřejnosti se také se svým cvičebním vystoupením představí členové tělocvičných jednot hradeckého Sokola. Součástí programu na Masarykově náměstí bude i tradiční slavnostní akt s udělením medailí města Hradce Králové.

Celý víkendový program ohňostrojem z Bílé věže, který budou moci lidé sledovat z mnoha míst ve městě v neděli 28. října od 18 hodin.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Kostel svatého Mikuláše dostane ochranný nátěr, na prohlídku je nutné se objednat

Před zahájením sezóny získá dřevěný kostel sv. Mikuláše v hradeckých Jiráskových sadech ochranný nátěr, který přispěje k prodloužení životnosti šindele. V tomto týdnu už pracovníci provedli očištění kostela, samotný nátěr za 240 tisíc korun by měl být dokončen…
Čtěte více

Ohňostroj 1. ledna v Hradci nebude. O vánočních trzích ještě rozhodnuto není

Ti, co se každý rok těší na ohňostrojovou show, která se v Hradci pravidelně koná ne na Silvestra ale 1. ledna, mají tentokrát smůlu. Nebe se nad Bílou věží kvůli koronavirové nákaze nerozsvítí. Na ohňostroj si lidé budou muset trochu počkat. V roce 2021 si ho užijí až o…
Čtěte více

Schodiště, internát, parkovací dům nebo most se budou za Hradec ucházet o titul Stavba roku Královéhradeckého kraje

17. ročník soutěže Stavba roku Královéhradeckého kraje 2020 je vyhlášen. Celkem do něj bylo přihlášeno 15 staveb a Hradec Králové má hned několik projektů. Cílem soutěže je seznámit širokou odbornou i laickou veřejnost s úrovní současného stavebnictví, architekturou a…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme