Oslabený Hradec vyhrál v Ústí 3:1

Začátek zápasu s prvním týmem tabulky vyšel hradeckým dobře, když se během první třetiny ujali vedení zásluhou šťastného gólu Romana Vondráčka. V závěru úvodní dvacetiminutovky spálil zkušený Jankových stoprocentní šanci k vyrovnání, a tak udeřilo opět na druhé straně. V polovině utkání zvýšil na 2:0 pro hosty Michal Šeda. Zpět do zápasu vrátil lídra těsně před navršením čtyřicáté minuty Roman Červenka, ale v hektické třetí třetině nakonec dokázali hosté výborný výkon potvrdit třetí brankou, opět z hole Vondráčka. Jiná branka už nepadla a tak si veze Hradec ze sever Čech výhru 3:1

Branky a nahrávky: 36. Červenka (Grof, Jankových) - 11. Vondráček (Koudelka, Šeda Jan), 33. Šeda Michal (Přeučil, Koudelka), 49. Vondráček (Černý). Rozhodčí: Souček - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:8 , navíc Jankových (UNL) 5 min + DKU. Využití: 1:0. Diváci: 1950. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3. Střely na branku: 24:26 (9:10, 8:9, 7:7).

Ústí n.L.: Sáblík - Zápotočný, Mazanec, Vála, Pavlas, Grof, Kuchler - Buďa, Slížek, Kudrna Jiří - Fink, Antoš, Jech - Jankových, Červenka, Klimt - Kloz

Hr.Králové: Dušek - Toužimský, Černý, Suchý Petr, Šeda Michal, Blanár, Hendrich - Fořt, Roubík, Tvrzník - Přeučil, Koudelka, Vondráček - Šeda Jan, Domin, Fišer - Diviš, Volráb

Jiří Mička (HC VČE Hradec Králové): "Věděli jsme, že v posledních zápasech Ústí prohrálo s Jindřichovým Hradcem a Beroun porazili až v prodloužení. My jsme před vánoci také měli dvě prohry za sebou, a tak jsme se konečně potřebovali chytnout. Jsou to pro nás velmi důležité tři body a doufáme, že nás to nastartuje do bojů o play off a že se tu potom v prvním kole opět potkáme. Ze začátku měli domácí trochu navrch, měli tam dvě přesilovky. Gól ale nedali. Potom jsme vstřelili branku my, což nás hodně postavilo na nohy. Ve druhé třetině jsme zvýšili na 2:0. Domácí pak v perfektně sehrané přesilovce 4 na 3 snížili. Velice důležité bylo, že jsme nedostali do konce třetiny další gól. Do třetí třetiny jsme vstoupili dobře a po teči jsme zvýšili na 3:1. Potom se to Ústí snažilo trochu vyhecovat, přibyly nějaké kontakty a bitky, ale pro nás to nakonec dopadlo dobře."

Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Dnes tu Hradec vyhrál zcela zaslouženě. My jsme podali špatný výkon. Obrovský rozdíl mezi mužstvy byl v bojovnosti, nasazení a ve vůli po vítězství. To bylo vidět v každém střídání. Oni tam jeden nebo dva lehali do střel a my ani v těch nejvyloženějších šancích nestřílíme, dáváme si přednost a překombinováváme to. S tím nemůžeme uspět. Utkání se vyloženě nevydařilo Davidu Mazancovi. Nemrzelo by mě tolik, kdybychom prohráli po boji, ale dnes to nasazení z naší strany bylo malé."