Štítky: | most | klapák |

Opravy Klapáku se chýlí ke konci, brzy se otevře

Most Klapák už bude brzy otevřen.
Most Klapák už bude brzy otevřen. | autor: FB Hradec Králové

Oprava železného mostu přes Orlici v Hradci Králové se chýlí ke konci. Klapák se pro pěší a cyklisty znovu otevře ještě v únoru. Most se začal opravovat loni v září. Musel se rozebrat a odvézt. V současné době je most již vysunutý nad Orlicí a čekají ho další doplňkové práce. Informaci přiáší Hradecký deník.

Most mezi Malšovicemi a Slezským Předměstím, kterému se říká také Železňák nebo Bailey Bridge, prošel celkovou rekonstrukcí. "Uveden do provozu bude po hlavní mostní prohlídce, tedy do konce února. První opravené díly dorazily do Hradce 16. ledna," uvedlo město Hradec Králové na facebooku.

"Dojde k realizaci uložení mostu na ložiska, most bude finálně připojen na pozemní komunikaci a zpět bude umístěno veřejné osvětlení, konkrétně dva stožáry," informovalo město.

"Samotné práce spočívaly ve vyčištění mostovky a úložných prahů podpor od nánosů, také montáži, opravě a demontáží zábradlí, otryskání povrchu nosné konstrukce a ložisek, dovaření chybějících nebo zkorodovaných prvků nosné konstrukce a podobně,“ informoval ještě před rekonstrukcí ředitel Technických služeb Hradec Králové Tomáš Pospíšil.

Železný most přes Orlici se poprvé otevřel v roce 1949. Jedná se o britský typ mostu, takzvaný Bailey Bridge. Až do 80. let po něm mohly jezdit i automobily, automobilové dopravě se uzavřel kvůli stížnostem na hluk. Právě podle zvuku, který most vydával, když jej přejížděla auta, si vysloužil přezdívku Klapák.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Pražský most čeká velká údržba. Provoz na něm bude omezen

Na začátku příštího týdne začnou přípravné práce na opravu a údržbu Pražského mostu v centru Hradce Králové. Zhotovitel na místě provede obnovu protikorozní ochrany, montáž nových sítí proti ptactvu a opravu chodníků. Během prací, které stavbaři dokončí do konce července, bude…
Čtěte více

Přes Klapák už se dá opět přecházet

Před půlrokem zahájily Technické služby Hradec Králové rozsáhlou opravu mostu Bailey Bridge, který spojuje části Malšovice a Slezské Předměstí. Během této doby došlo k nové antikorozní úpravě konstrukce, sanaci opěr i výměně osvětlení, což vyšlo na téměř 19,2 milionu korun bez…
Čtěte více

Most pro pěší, zvaný Klapák, bude několik měsíců zavřený

Začátkem září se stavbaři pustí do generální opravy železného mostu Bailey Bridge na Slezském Předměstí v Hradci Králové. Konstrukce mostu bude rozebrána a převezena do dílen, kde bude provedena nová antikorozní úprava a sanace opěr. Náklady na opravy vyjdou na téměř 18 milionů…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme