Štítky: | Opravy | silnice | ulice | rekonstrukce | chodníky |

Opravy hradeckých silnic finišují, které dostanou nový asfalt v příštím roce?

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | autor: hradeckralove.cz

Hradec Králové před zimou dokončuje opravy silnic, další rekonstrukce vozovek jsou naplánované zase na příští rok. Které hradecké ulice prokouknou? Nového povrchu a výměny osvětlení se dočká ulice Za Zelárnou v hradeckých Věkoších. Stavební práce budou zahájeny začátkem března, hotovo by pak mělo být do začátku letních prázdnin.

V Hradci Králové pravidelně probíhají opravy stávajících silnic a chodníků, nový povrch nyní získává například Hradečnice k Lesnímu hřbitovu. Během příštího roku by k opravě silničního povrchu mělo dojít například také v ulici Šmeralova na Pražském Předměstí, a to v koordinaci se správcem inženýrské sítě. Nový asfalt dostane také ulice Za Zelárnou, do jejíž rekonstrukce silnice chce město investovat necelé dva miliony korun bez DPH.  

„Povrch v ulici Za Zelárnou už není dostačující, stejně jako osvětlení. Jedním z požadavků místních byla právě rekonstrukce této ulice, aby měli možnost dostávat se pohodlně ke svým domům. V tomto týdnu jsme na radě města schválili zhotovitele, s opravami ale začneme až na jaře. Dělat silnice přes zimu nedává zcela smysl především z technologických důvodů,“ říká Jiří Bláha, náměstek primátora pro oblast městských investic.

V rámci kompletní rekonstrukce této ulice bude zpevněn povrch a položen nový asfalt, dále dojde k výměně osvětlení a úpravě odvodnění.

Opravená už je Hlavní, Spojovací a Nezvalova ulice

Podobné kompletní rozsáhlé rekonstrukce se v letošním roce v rámci městských investic dočkala ulice Hlavní za 57,8 milionů korun bez DPH. Nových povrchů se během letošního roku dočkala také i ulice Spojovací nebo Nezvalova. Poslední z takových rozsáhlých oprav prováděných Technickými službami Hradec Králové právě probíhá na Hradečnici.  

„V tomto týdnu zde frézují a pokládají nový asfaltobetonový povrch. Jedná se o jízdní pruh v úseku od parkoviště u Lesního hřbitova k parkovišti u Zděné boudy. Opravu druhého jízdního pruhu máme naplánovanou na příští rok,“ říká Tomáš Pospíšil, ředitel Technických služeb Hradec Králové. Dosavadní oprava Hradečnice vyšla zatím město na 1,5 milionu korun včetně DPH. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Slatina má novou ulici. Jmenuje se Pod Spáleníkem

V lokalitě nové příměstské zástavby městské části Slatina v Hradci Králové vznikla nová ulice, která ponese název Pod Spáleníkem. Pojmenování na základě návrhu komise místní samosprávy a doporučení komise pro pojmenování ulic v pondělí schválili zastupitelé. Ve městě vzniknou…
Čtěte více

Hradec opraví za desítky milionů dvě mateřské školy

Královéhradecké mateřské školy Třebechovická a Lužická by se letos mohly dočkat zateplení a rekuperace budov. Rada města schválila podmínky výběrového řízení na zhotovitele, které bude vypsáno během února. Samotné stavební práce by na obou školách měly začít v červnu,…
Čtěte více

Hradec Králové letos dokončí investiční akce za téměř 300 milionů. Které?

Které projekty hodlá v letošním roce město Hradec Králové začít či dokončit? Necelých 300 milionů korun půjde na budovu odlehčovací služby v Honkově ulici, novou sportovní halu na Pouchově, rekonstrukci ulice Hlavní nebo bytový dům na Pražské třídě v Kuklenách. Také…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme