Štítky: | Opravy | rekonstrukce | zuš střezina |

Opravy hradecké umělecké školy Střezina by mohly začít do půl roku. Na podzim se bude vybírat firma

Na podzim se bude hledat firma, co opraví Střezinu.
Na podzim se bude hledat firma, co opraví Střezinu. | autor: hradeckralove.cz

Rekonstrukce Základní umělecké školy Střezina pokračuje vypsáním výběrového řízení na zhotovitele první etapy. Během ní by mělo dojít k opravě tanečního a výtvarného pavilonu a zbourání stávající a výstavbě nové kryté spojovací chodby. Zadávací podmínky na svém pondělním zasedání schválili zastupitelé, zhotovitel by mohl být vybrán na podzim. Opravovat by se mělo začít nejpozději začátkem příštího roku.

 

Město si před dvěma roky nechalo zpracovat změnovou dokumentaci a původní projektová dokumentace tak prošla zásadní revizí. „Nyní máme schválené zadávací podmínky a můžeme vypsat výběrové řízení na zhotovitele první etapy. V rámci ní dojde k rekonstrukci tanečního a výtvarného pavilonu a postaví se také nová krytá spojovací chodba, která nahradí tu stávající. Předpokládáme, že by stavební práce mohly být zahájeny nejpozději začátkem příštího roku,“ říká náměstek primátora pro oblast investic Jiří Bláha.

Kromě vnitřních úprav budov dojde k novému zateplení fasád, opravě a zateplení střech a nově budou také provedeny veškeré vnitřní instalace (rozvody vody, kanalizace, elektro apod.). Město počítá s výběrem zhotovitele ještě v tomto roce. Předpokládaná cena zakázky je v řádech desítek milionů korun, finální částku, kterou radnice zaplatí, ale určí až výsledek výběrového řízení. Práce na první etapě by měly být dokončeny do dvou let od zahájení.

Druhá etapa rekonstrukce ZUŠ Střezina zatím pokračuje podle dosavadních plánů. „Před necelým rokem jsme vysoutěžili projektanta, který pokračuje v projektování dalších objektů. Oprav by se pak v budoucnu měla dočkat budova s kancelářemi vedení školy, hudební (divadelní) pavilon nebo pavilony klasické a populární hudby včetně inženýrských objektů,“ doplňuje náměstek Bláha. Tato další část rekonstrukce v budoucnu plynule naváže na dokončenou první etapu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Historická budova Radnice na Velkém náměstí má opravená okna

Jedna z nejznámějších budov v Hradci Králové, Radnice na Velkém náměstí, je poprvé zmíněna v pramenech již v roce 1418. Již druhým rokem tato kulturní památka prochází obnovou, do oken již město investovalo přes milion korun. Budova vznikla přestavbami z gotického…
Čtěte více

Hradec opravuje unikátní chodník z 19. století

Unikátní chodník z 19. století v ulici Jana Koziny v Hradci Králové prochází obnovou. Kameny z něj byly již rozebrány, nyní je čeká očištění a nová pokládka na pevnější konstrukci. Práce by měly být dokončeny během září. Kromě této renovace byla začátkem…
Čtěte více

Hradecké školy místo dětí o prázdninách zaplní řemesníci. Opravy vyjdou na 18 milionů

Za více než 18 milionů korun město Hradec Králové opraví budovy a zázemí svých základních a mateřských škol během letošních prázdnin. Technické služby opraví například střechu školní jídelny základní školy v Kuklenách, venkovní kanalizaci areálu školy v Habrmannově ulici nebo…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme