Opravy Benešovy třídy se přesunuly na druhou stranu ulice

Opravy Benešovky začaly letos v létě | Foto: J. Hruška
Opravy Benešovky začaly letos v létě | Foto: J. Hruška

Rekonstrukce důležité tepny na Moravském předměstí v Hradci Králové, která začala letos v létě a významně ovlivnila jak dopravu a parkování, tak i chodce a cyklisty, se nyní v polovině prosince přesunula na protější stranu ulice.

Hrubé stavební práce sice skončily a pozornost stavebních dělníků míří naproti, ale bohužel to neznamená, že by dění na původních místech oprav ustalo. Obyvatelé této městské části se opět musí přizpůsobit změnám v průjezdu ulicí i v parkování. 

„Hrubé stavební práce na rekonstrukci východní části Benešovy třídy skončily a staveniště se postupně přesouvá na druhou, tedy západní stranu ulice. Děje se tak od středy 11. prosince,“ uvedla Magdalena Vlčková, tisková mluvčí královéhradecké radnice.

Poznamenala také, že obyvatelé této lokality prožijí nadcházející vánoční a novoroční svátky bez hluku ze stavby. „Na západní straně Benešovy třídy totiž přijde na řadu nejdříve demontáž schodišť, ramp, zábradlí a podobně, takže do hlučných a prašných demoličních prací se firma pustí až po Novém roce,“ vysvětlila mluvčí města Hradec Králové. 

Regenerace centrální části tepny Moravského Předměstí má trvat do podzimu roku 2014 a budou jí doprovázet i zmíněné demolice, které potrvají zhruba do konce února a poté budou podle klimatických podmínek pokračovat plánované stavební práce.

A přichází další změny a komplikace v dopravě

Stavbu budou opět doprovázet změny v dopravě a parkování, při čemž má být náhradní parkování zajištěno v ulicích Na Potoce, Štefánikova, Milady Horákové a Palachova. „I nadále je občanům na Benešově třídě k dispozici informační kancelář sídlící v domě číslo popisné 1542, kde je každou středu mezi 15. a 17. hodinou přítomen zástupce magistrátu nebo projektant. S pracovníky města nebo stavby mohou zájemci komunikovat také elektronicky prostřednictvím v e-mailu: ,“ doplnila ještě mluvčí Magdalena Vlčková.

Benešova třída na svou rekonstrukci čekala mnoho let. Od června tohoto roku prochází opravou, po níž se má z „Benešovky“ stát bulvár s okružní křižovatkou, parkovišti, místy k posezení a odpočinku, dominantou prostoru se má stát zastřešený chodník a celý prostor bude navíc po dokončení bezbariérový.

Probíhající regenerace Benešovy třídy vyjde na 185 milionů korun, projekt spolu s městem financuje především Evropská unie.

Vizualizace rekonstrukce Benešovy třídy | Zdroj: MmHK Vizualizace rekonstrukce Benešovy třídy | Zdroj: MmHK
Vizualizace rekonstrukce Benešovy třídy | Zdroj: MmHK Vizualizace rekonstrukce Benešovy třídy | Zdroj: MmHK
Vizualizace rekonstrukce Benešovy třídy | Zdroj: MmHK Vizualizace rekonstrukce Benešovy třídy | Zdroj: MmHK

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
17.12.2013 00:14
PM (neregistrovaný)
jo, a jezdi se tu o 100% blbejc :(
jeste ze se to da objet pres Trebes

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Podloubí na Velkém náměstí by se mělo začít opravovat v příštím roce

Opravami podloubí, ulic V Kopečku a Rokitanského a náměstí Jana Pavla II. by měla začít revitalizace Velkého náměstí v historickém centru Hradce Králové. Vedení radnice má připravený nový plán oprav této části historického centra a nyní má k dispozici revizi a doplnění studie…
Čtěte více

Město chce získat souhlasy vlastníků bytů s opravou Benešovy třídy přes sdružení vlastníků

Situace na hradecké Benešově třídě není vůbec uspokojivá. K tomu, aby se mohlo začít s rekonstrukcemi, potřebuje magistrát souhlasy vlastníků bytových jednotek. Sehnat je, není vůbec jednoduché. Nyní to vypadá, že se blýská na lepší časy. Během druhého listopadového týdnu se má…
Čtěte více

Historická budova střední školy v Ruseku má novou střechu. Začala tak její celková rekonstrukce

Historická budova, kde sídlí Střední škola vizuální tvorby - dříve Floristická škola, má zbrusu novou střechu. Jde o první ze čtyř etap celkové rekonstrukce budovy. Správa nemovitostí Hradec Králové, která spravuje tento objekt, zahájila modernizaci budovy v červnu tohoto roku.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme