Štítky: | Fotbal | FC Hradec Králové |

Opět bez gólu, opět prohra. Hradec podlehl Teplicím, druhá liga je na dohled.

| autor:

Ve 27. kole 1. fotbalové ligy přivítal v neděli FC Hradec Králové celek Teplic. Severočeši patří mezi oblíbené soupeře Votroků. Z osmi posledních vzájemných zápasů Hradec šestkrát zvítězil a dvakrát utkání skončilo remízou. I přes tyto výsledky byly však Teplice před zápasem jasným favoritem. Bojují o pohárové příčky, zatímco Hradci jde o holou existenci. Fakticky jen případná výhra dávala Východočechům mít svůj prvoligový osud ve svých rukách aniž by museli spoléhat na výsledky zápasů jejich konkurentů v souboji o udržení. Do toho jsou napřímo zapojeni kromě Hradce už jen Příbram, Jihlava a Bohemians, v relativním ohrožení bylo ještě Brno.

Pokud někdo čekal, že se hráči Hradce budou o svoji ligovou existenci rvát, byl asi hodně překvapen. Votroci nastoupili proti Teplicím odevzdaně a tak na trávníku od úvodního hvizdu dominoval jednoznačně tým ze severu Čech. Během prvních deseti minut měl tři jasné příležitosti a jen díky Ottmarovi v hradecké brance skončily šance Filla, Vošahlíka a Červenky se skóre neměnilo. Ostatně téměř celý první poločas se až na výjimky stal soubojem hradeckého brankaře a Teplic. Naštěstí pro Hradec byl vždy domácí "čaroděj" úspěšnější. Fillo, Vošahlík i Červenka na něm ztroskotali do konce poločasu každý ještě jednou, a šlo vždy o stoprocentní příležitosti.

O šancích domácího celku nelze hovořit, protože prakticky až do samotného závěru prvního poločasu žádné nebyly. Votroci se sice několikrát do soupeřova velkého vápna dostali, ale až na jednu nastřelenou ruku, po které si diváci vyžadovali neúspěšně penaltu, nic nepředvedli. Vzruch přinesl až střídající Malinský, který už po půlhodině hry nahradil Jirsáka. Hradecký rychlík oživil pohyb na hřišti a v 41. minutě předvedl svoji typickou akci, kdy míč zatáhl po levé straně, "povodil" si v rohu vápna teplické obránce a následně odcentroval na Trubače. Ten ovšem z malého vápna nedokázal skórovat, do střely mu padnul obětavý Jeřábek.
Samotný závěr prvního poločasu tak opět patřil souboji Teplice vs. Ottmar s palcem nahoru pro domácího brankaře. Tentokrát na jeho umění "skončil" Vondrášek.

Co se dělo o přestávce v kabině domácího celku, si lze jen pomýšlet, ale na trávník každopádně přišel zcela jiný tým. Trenéři poslali na hřiště místo Martana útočníka Pázlera a na hře to bylo znát. Votroci byli živější, ale pořád to byli tepličtí hráči, kteří tahali za delší konec. V 53. minutě měl domácí Pavel Černý po nahrávce Pázlera jasnou příležitost, ale jeho oblouček šel těsně vedle. A hned z protiútoku Teplice zaslouženě skórovaly. Vošahlík utekl Krátkému a tvrdou střelou k tyči překonal Ottmara - 0:1. Odpověď mohla přijít prakticky okamžitě, ale Mudrovu střelu ze skrumáže brankař Teplic Grigar dokázal nohou na poslední chvíli vytěsnit.

Hradec se i nadále snažil o útočnou hru, ale byly to snahy doslova jalové. Jeho akce končily před vápnem, k přímému ohrožení hostující branky fakticky nedošlo. Až v 83. minutě se dostal k nebezpečné střele k tyči Pázler, ale Grigar byl na místě a míč vytěsnil na roh. S blížícím se koncem se na kopačky domácích vkrádala nervozita a zmar, naopak Tepličtí takticky kontrolovali a v samotném závěru udeřili podruhé. Exhradecký David Vaněček dokázal v 88. minutě předskočit stopera Hůlku a hlavou poslal míč do sítě - 0:2. Zápas byl rozhodnut, Hradec prodloužil svoji jarní agonii o další zápas a spolu s Příbramí je nyní hlavním adeptem na sestup.