Omlazený tým, nový kapitán a možná mobilní tribuna: Hradec se chystá na druhou ligu

| autor:

Fotbalisté FC Hradec Králové o víkendu vstoupí do dalšího ročníku Fortuna národní ligy. Se značně omlazeným kádrem, novým kapitánem a řadou nových tváří budou bojovat o čelní pozice v druhé lize s nadějí na návrat do nejvyšší soutěže. Oficiální cíl v podobě postupu do nejvyšší soutěže však z úst představitelů klubu nezazněl. Naopak jejich cílem bude aspoň v rámci možností zpříjemnit fanouškům fandění na neútulném stadionu.

"Na základě analýzy jsme po konci sezóny ukončili smlouvu s některými hráči," zahájil tradiční předsezónní tiskovou konferenci trenér týmu Zdenko Frťala. Jak obratem dodal, do kádru hlavního týmu přišlo několik dorostenců. "Tým se okysličil, věkový průměr se snížil," upřesnil trenér. Ostatně jeho snahu sázet na mládí dokumentuje fakt, že kapitánem týmu se na přání trenéra stal teprve jednadvacetiletý Jakub Martinec. Podle Frťaly jde o hráče s budoucností a schopností stát se lídrem týmu.
Po sezóně tak A-tým opustili převážně z důvodů ukončení hostování nebo naopak odchodu na hostování Da Silva, Finěk, Hynek, Janoušek, Kropáček, Pokorný, Plašil a Švantner.
Na straně druhé tým posílili Zbrožek z Varnsdorfu, Procházka z Ústí nad Labem a Prekop z Trenčína. Po zranění a návratu z hostování se do hlavního týmu vrací i mladý Čech a z dorostu byl přeřazen i další mladík Doležal.

O postupových ambicích se nemluví

O ambicích omlazeného týmu a cílech pro letošní sezónu tak i vzhledem k výrazným změnám v kádru hovořili představitelé klubu velmi opatrně. Podle nich je ve hře několik týmů, které mají šanci zasáhnout do bojů o postup. Mezi hlavní adepty uvádějí Brno, Duklu, Pardubice, Ústí nad Labem či Jihlavu, přičemž do této skupiny by měl patřit právě ještě Hradec Králové. "Nechceme si stavět vzdušné zámky, ale týmu věřím. Sám jsem zvědav, jak se mu na začátku povede," vyhnul se přímé odpovědi na otázku týkající se ambicí celku sportovní ředitel Jiří Sabou.

Vrátí se pod Lízátka montovaná tribuna?

Vedení klubu by také rádo na stadion přilákalo více fanoušků. Termín výstavba nového stadionu je stále s řadou otazníků a klub se tak bude aspoň snažit zpříjemnit pobyt na stávajícím zastaralém sportovišti. Na poslední zápasy tak v Hradci chodila v lepším případě jen tisícovka nejvěrnějších fanoušků. "Diváky obdivuju, v létě na ně svítí sluníčko, za špatného počasí prší," uvedl Sabou. Podle něj se tak vedení týmu snaží, aby se domácí zápasy Votroků hrály především v podvečer, kdy už nebude svítit na hlavní tribunu ostré sluníčko. Termíny se však musí přizpůsobit řadě faktorů, mimo jiné vysílacím časům televizních zápasů a nebo kolizi začátků zápasů s extraligovým hokejem.
Klub také intenzivně jedná o možnosti instalace montované tribuny za brankou, kterou hradečtí fanoušci již mohli využívat v předchozích letech. Jak uvedl tiskový mluvčí klubu Michal Petrák, tribuna je připravena a nyní je vše otázkou administrativy. Instalace tribuny totiž vyžaduje řadu povolení, jejichž vydání již nezávisí na klubu.

Druholigový ročník 2019 - 2020 odstartuje již tento týden. FC Hradec Králové zasáhne do bojů v sobotu dopoledne v Sokolově. Na domácím hřišti se představí v pondělí 29.7., přičemž pod "Lízátka" přijede exligová Dukla Praha.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Stavba nového stadionu může začít, smlouva je podepsána

Stavba multifunkčního fotbalového stadionu může začít. Město s vysoutěženým dodavatelem, kterým se stalo uskupení firem Strabag, Geosan a D&D Elektromont s cenou 568 milionů korun, dnes podepsalo smlouvu. Nyní bude radnice se zhotovitelem plánovat podrobnější harmonogram…
Čtěte více

Stavbu fotbalového stadionu posvětili zastupitelé, mohlo by se začít na podzim

Výsledek výběrového řízení na stavbu nového multifunkčního stadionu v Hradci Královéschválili na svém březnovém zasedání hradečtí zastupitelé. Vítězem tendru, který město vypsalo na podzim loňského roku, se stalo uskupení Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont s cenou 568…
Čtěte více

Novému fotbalovému stadionu nestojí nic v cestě. Začne se stavět v září?

Hradecký magistrát by mohl po zasedání zastupitelstva 29. března podepsat smlouvu s dodavatelem stavby nového fotbalového stadionu v Malšovicích. Padla totiž překážka v podobě námitky firmy PORR na ÚOHS. Firma svou námitku stáhla. Hodnotící komise začátkem března doporučila k…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme