Štítky: | Doprava | omezení | nadjezd |

Omezení jízdních pruhů na viaduktu u nádraží začne později

Omezení dopravy se dá čekat až za několik týdnů.
Omezení dopravy se dá čekat až za několik týdnů. | autor: hradeckralove.cz

Od pondělí měla nadjezd na železnicí u hradeckého terminálu sužovat uzavírka jednoho pruhu. Ti, co se na ni už psychicky připravili, jsou nyní příjemně překvapeni. Uzavírka se totiž ještě nekoná a zřejmě ještě pár týdnů potrvá, než úřady začnou konat. Krajský úřad sice vydal začátkem října rozhodnutí, kterým povolil uzavírku jednoho pruhu už od pondělí 14. října, reálně však všechno postupuje mnohem pomaleji. Informaci přinesl Hradecký deník.

Přes platné rozhodnutí omezení dopravy na vidauktu u nádraží ještě dlouho nezačne. „V současné chvíli běží výběrové řízení na zhotovitele," řekl Deníku Miloš Macháček z Ředitelství silnic a dálnic s tím, že vítěz by měl být známý zhruba za tři týdny. Ani potom ale částečná uzavírka nezačne. „Firma bude muset sehnat speciální svodidla, které jsou ve stanovení krajského úřadu předepsané. Objednací lhůty tam jsou okolo dvou až tří měsíců, takže dřív jak v únoru omezení nezačne," přiznal Macháček, který přitom před dvěma týdny předpokládal mnohem dřívější začátek uzavírky.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
15.10.2019 05:29
Jan (neregistrovaný)
Tak u hradecké
radnice a hradeckých radních mě už nic nepřekvapí. To je banda "odborníku" na slovo vzatých, nebo jen vzatých.
15.10.2019 09:46
Josef (neregistrovaný)
RE: Tak u hradecké
jo, a největší odborník na slovo vzatý jsi ty ;). Jde o to, že s touto rekonstrukcí nemá radnice nic společného. Stačilo si přečíst článek a věděl bys, že to je v kompetenci ŘSD a kraje.
Nepracuješ náhodou na radnici?

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Některé hradecké školky musí kvůli nedostatku personálu zavřít, na odbor dopravy jen s rezervací

Tři z jednadvaceti městem zřizovaných mateřských škol v Hradci Králové musely z personálních důvodů zavřít. Zavřená je školka Sluníčko, Čtyřlístek a Zvoneček. Kvůli nařízení vlády a epidemiologické situaci jsou zavřené i základní školy a umělecké školy, stejně jako…
Čtěte více

Hradecký magistrát od pondělí omezí provoz, další instituce se zavřou

Opatření, která ve čtvrtek kvůli druhé vlně pandemie vyhlásila vláda, ovlivní provoz a režim fungování městských organizací. Hradecký magistrát bude pro veřejnost otevřený pouze v pondělí a ve středu, v ostatní dny budou moci své záležitosti vyřídit klienti, kteří jsou již…
Čtěte více

Cyklistům by se přes malšovický most mělo jezdit lépe a bezpečněji

Doprava na malšovickém mostě by se měla především pro cyklisty zpřehlednit. Město na něm plánuje zlepšit bezpečnostní situaci. Cyklisté tam nemají vlastní cestu ani dopravní značení. Do jara příštího roku tak dojde k propojení stezky od koupaliště Flošna do ulice Náhon, Zámostí…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme