Od září přibudou další placená parkoviště

Bezplatných míst pro parkování v Hradci Králové opět ubude. Od 1.9. začnou ve městě platit nové zóny, ve kterých bude parkovánívozidla zpoplatněné. Projekt dalšího rozšíření placeného parkování v lokalitě uvnitř druhého městského okruhu schválila v úterý rada města.

pro zvětšení kliknipro zvětšení klikniJak se píše v tiskovém prohlášení společnosti Atol, důvodem rozšíření placených zón je nejen pokračující realizace projektu ISP v souladu s koncesní smlouvou a také snaha zlepšení podmínek pro parkující občany města bydlící v dané lokalitě a všem, kteří mají potřebu zaparkovat v centu města. Zatímco na nový systém parkování v Hradci Králové od svého počátku míří ostrá kritika řady nespokojených občanů, společnost Atol, která systé provozuje, se domnívá, že lidé jsou spokojeni. "Zkušenosti z realizace zavedení parkovacího systému ISP v lokalitě Eliščina nábřeží potvrzují, že zavedená opatření přinesla pozitiva jak pro parkující rezidenty, tak pro hosty této lokality," tvrdí Atol ve svém prohlášení.
Nové zóny lze rozdělit do čtyř kategorií. První tzv. modrá zóna (na obrázku tečkovaně) je určena pouze pro rezidenty. Čtverečky označují druhou zónu, která je kombinovaná. V ní bude možné parkovat buď na rezidentní kartu nebo na základě poplatku zaplaceného v parkomatu. Třetí zónou je tzv. páteřní síť střednědobého stání, kde pomocí tarifu za 40,-Kč za celý den je vytvořena podmínka pro celodenní stání lidí dojíždějících do města. Poslední kategorií je záchytné a odstavné parkoviště naproti Malšovickému stadionu, které bude pro parkující zdarma.
Prodej rezidentních karet bude zahájen pravdpodobně počátkem srpna, přičemž občané, kterých se toto opatření týká, budou včas informování.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
11.6.2008 07:31
MIREK (neregistrovaný)
Nechápu kde zloději z ATOLU, kteří jsou podporováni bezcharakterním vedením města, berou přesvědčení, že jsou občané spokojeni. Takovouhle zlodějinu na občanech už město dlouho nezažilo.
11.6.2008 13:25
Dennis.T (neregistrovaný)
Hurá:-(
11.6.2008 19:50
rzr (neregistrovaný)
Konečně rozumný nápad, aspoň případní zájemci o stěhování do města pochopí, že Hradec je opravdu Město pro lidi (z ATOLu) :-P ještě že se danň z nemovitost navýšila jen na trojnásobek, když to mohlo být i pětkrát více.
Možná by nebylo od věci ještě nahradit zákazy stání zákazem zastavení, aby měl ATOL ještě větší zisky.
Nejpozitivnější na celé věci je termín, srpen se kryje se změnou mého působiště, takže mne toto "zlepšení" už trápit nebude.....
11.6.2008 22:44
Džoni (neregistrovaný)
Vážení tzv. "páni radní" a s vámi podvodně spříznění "Atolisté", za to, co jste za vašem volebním období udělali pro občany HK byste měli být trestně stíháni ! Kdysi se tomu říkalo "hospodářská kriminalita", dnes je to jen zneužití pravomoci veřejného činitele. Hlavně by se měl bát trestního stihání nejmenovaný bývalý zaměstnanec ZVÚ. Každý ví kdo to je. Stydím se za královehradecké úředníky, kteří parazitují za naše peníze. Pan Gočár, Kotěra, Pospíšil a další se vy hajzlové obracejí v hrobě.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme