Štítky: | Nemocnice | koronavirus | očkování |

Od středy nesmějí za pacienty hradecké fakultní nemocnice návštěvy

V nemocnici zakazují kvůli covidu návštěvy.
V nemocnici zakazují kvůli covidu návštěvy. | autor: FNHK

Hradecká fakultní nemocnice vyhlašuje s platností od středy 3. listopadu plošný zákaz návštěv. Důvodem je zhoršující se epidemiologická situace covidu-19 na Hradecku. Opatření bude platit až do odvolání. V kraji není sama, už o víkendu oznámila plošný zákaz návštěv Oblastní nemocnice Jičín, v pondělí pak rozhodlo o zákazu návštěv s okamžitou platností i vedení Oblastní nemocnice v Trutnově. Od středy se pro návšětvy zvírají i krajské nemocnice v Náchodě a Broumově.

„Návštěvy jsou se souhlasem lékaře nadále možné pouze u dětských a nezletilých pacientů, u osob s omezenou svéprávností a u lidí v terminálním stadiu nemoci. Možná je také účast otce, případně třetí osoby, u porodu,“ uvedla k opatření vedoucí Oddělení nemocniční hygieny hradecké fakultní nemocnice Lenka Hobzová. Všechny navštěvující osoby také nesmí mít klinické příznaky infekčního onemocnění, ani nesmí být v karanténě.

Lidé přicházející na návštěvu pacientů FNHK se musí prokázat potvrzením o provedeném očkování nebo o prodělání covid-19 v posledních 180 dnech, případně platným testem. Otcové u porodu žijící ve společné domácnosti s rodičkou doklad o bezinfekčnosti nemusí předkládat.

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové je nyní hospitalizováno 14 pacientů s COVID-19, nemocnice i nadále zajišťuje aplikaci vakcíny a provádí také antigenní a PCR testy. Podrobnější informace k testování a očkování je možné najít na www.fnhk.cz.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

V hradecké porodnici se vloni narodilo nejvíc dětí za posledních pět let

Na Porodnické a gynekologické klinice Fakultní nemocnice Hradec Králové se v roce 2021 narodilo celkem 2619 dětí, což je o více 77 než v roce 2020 a nejvíce v posledních pěti letech. Vloni se v nemocnici narodilo také 162 dvojčat, což je stejně jako v roce 2020. Neznamená to, že…
Čtěte více

V loňském roce ležely v hradecké nemocnici asi tři tisícovky lidí s covidem

Hradecká fakultní nemocnice v roce 2021 hospitalizovala zhruba 3000 pacientů s COVID-19, což bylo téměř dvakrát více než v roce 2020. Největší nápor pacientů nemocnice evidovala v únoru a březnu, naopak z pohledu hospitalizací pacientů s COVID-19 byly nejklidnější letní měsíce,…
Čtěte více

Hradecké školy pozitivní žáky hned testují PCR testy. Jde o nadstandard

Stejně jako v prosinci mohou žáci hradeckých základních škol využívat nadstandardní službu, kterou je možnost okamžitého provedení PCR testu ve škole, a to následně po provedeném antigenním testu s pozitivním výsledkem. Výsledek by měli rodiče i škola obdržet ještě ten den,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme