Štítky: | Nemocnice | koronavirus | očkování |

Od středy nesmějí za pacienty hradecké fakultní nemocnice návštěvy

V nemocnici zakazují kvůli covidu návštěvy.
V nemocnici zakazují kvůli covidu návštěvy. | autor: FNHK

Hradecká fakultní nemocnice vyhlašuje s platností od středy 3. listopadu plošný zákaz návštěv. Důvodem je zhoršující se epidemiologická situace covidu-19 na Hradecku. Opatření bude platit až do odvolání. V kraji není sama, už o víkendu oznámila plošný zákaz návštěv Oblastní nemocnice Jičín, v pondělí pak rozhodlo o zákazu návštěv s okamžitou platností i vedení Oblastní nemocnice v Trutnově. Od středy se pro návšětvy zvírají i krajské nemocnice v Náchodě a Broumově.

„Návštěvy jsou se souhlasem lékaře nadále možné pouze u dětských a nezletilých pacientů, u osob s omezenou svéprávností a u lidí v terminálním stadiu nemoci. Možná je také účast otce, případně třetí osoby, u porodu,“ uvedla k opatření vedoucí Oddělení nemocniční hygieny hradecké fakultní nemocnice Lenka Hobzová. Všechny navštěvující osoby také nesmí mít klinické příznaky infekčního onemocnění, ani nesmí být v karanténě.

Lidé přicházející na návštěvu pacientů FNHK se musí prokázat potvrzením o provedeném očkování nebo o prodělání covid-19 v posledních 180 dnech, případně platným testem. Otcové u porodu žijící ve společné domácnosti s rodičkou doklad o bezinfekčnosti nemusí předkládat.

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové je nyní hospitalizováno 14 pacientů s COVID-19, nemocnice i nadále zajišťuje aplikaci vakcíny a provádí také antigenní a PCR testy. Podrobnější informace k testování a očkování je možné najít na www.fnhk.cz.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Nemocnice má k dispozici inovovanou vakcínu proti COVID-19. Zájem o ni příliš není

Hradecká fakultní nemocnice už očkuje zájemce inovovanou vakcínou proti COVID-19 od společnosti Pfizer/BioNTech. Očkovací centrum současně rozšiřuje svou provozní dobu na každý pracovní den, v posledních týdnech se s ohledem na zájem veřejnosti očkovalo pouze dva dny v týdnu.…
Čtěte více

Ukrajinští uprchlíci se stěhují z internátu do ubytovny nemocnice

Ukrajinští občané, kteří utekli před válkou a byli doposud ubytováni v internátu SOŠ a SOU Vocelova v Hradci Králové, se během dnešního dne stěhují do ubytovny Jana Masaryka. Celkem jich zde bude ve třech patrech bydlet 78. Město tyto prostory opravilo a připravilo k bydlení,…
Čtěte více

Nový seriál Česká televize bude v Hradci točit i na podzim

V Hradci Králové se bude odehrávat děj nového seriálu Smysl pro tumor. Česká televize jej bude ve městě natáčet až do podzimu. Režisérkou je Tereza Kopáčová, která má za sebou například seriály Ochránce, Soukromé pasti, Nevinné lži a televizní film Metanol. Jedním z herců, který…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme