Štítky: | stěžery | MHD | fortna |

Od pátku začínají fungovat opravené zastávky ve městě. Další zase budou měnit režim

Ve Stěžerách se mění poloha zastávek.
Ve Stěžerách se mění poloha zastávek. | autor: DPMHK

V souvislosti s opravami pozemních komunikací a se změnami, které se týkají městské hromadné dopravy, se mění některá místa zastávek autobusů a nebo jejich režim. Změny startují pátkem 16. prosince a týkají se obce Stěžery i zastávek u opavené křižovatky Fortna. Zastávky, u nichž dojde ke změně režimu, jsou po celém městě.

Z rozhodnutí obce Stěžery dochází od pátku 16. 12. 2022 ke zrušení dočasných zastávek Stěžery CIS (v jízdních pruzích). Zároveň budou obnoveny původní zastávky Stěžery CIS umístěné v zastávkových zálivech. Na těchto zastávkách budou zastavovat pouze spoje, které budou jezdit přes Stěžírky. Pro spoje, které budou jezdit přes zastávku Stěžery zastávka, bude zastávka Stěžery CIS zrušena.

Dopravní podnik také upozorňnuje na změny režimu některých zastávek. Ty budou nově převedeny do režimu zastávek "na znamení".

Nové zastávky na znamení:

    Jana Černého
    Kavák
    Karosárna
    Kladská
    Křižovatka Běleč
    Na Okrouhlíku
    Park Golf
    Roudnička U rybníka
    Rusek - Jednota
    Silnice
    Slatina zahrádky
    Slatina zastávka
    Sněžka
    U Lupínků
    Zámeček

Nové zastávky u zimního stadionu

Od pátku 16. prosince budou také všechny linky projíždějící přes zastávku Zimní stadion zastavovat na nově vybudovaných zastávkách Zimní stadion v ulici Ignáta Hermanna. Na základě této skutečnosti se tak od pátku ruší náhradní zastávky Zimní stadion v ulici Komenského a náhradní zastávky Zimní stadion B v ulici Hradecká a Brněnská.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

V sobotu se otevřou brány hradeckého dopravního podniku. Program bude nabitý

Hradecký dopravní podnik  pořádá u příležitosti 95. výročí založení městské hromadné dopravy v Hradci Králové Den otevřených dveří. Po pěti letech opět otevírá svoji bránu veřejnosti. Akce se uskuteční v sobotu 7. října 2023 od 9 hodin (slavnostní zahájení) do 15 hodin v…
Čtěte více

Provoz v Hradci omezí uzavírky. U Alessandrie až do listopadu

Až do 12. listopadu 2023 bude úplně uzavřena komunikace v ulici Bratří Štefanů z důvodu nezbytné opravy povrchu vozovky. Pokládka nové asfaltové vrstvy by měla proběhnout ve svátek v sobotu 28. října, v den pokládky bude uzavřena i křižovatka u polikliniky. Náhradním termínem je…
Čtěte více

Akce na Gočárově třídě a jízda MHD zadarmo. V pátek vrcholí týden bez aut ve městě

V Hradci Králové běží Evropský týden mobility, který prostřednictvím akcí, přednášek a dalších tematických událostí upozorňuje na neudržitelný nárůst individuální automobilové dopravy ve městě. Několikadenní program vyvrcholí v pátek 22. září akcí Den bez aut. Konat se bude v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme