Štítky: | stěžery | MHD | fortna |

Od pátku začínají fungovat opravené zastávky ve městě. Další zase budou měnit režim

Ve Stěžerách se mění poloha zastávek.
Ve Stěžerách se mění poloha zastávek. | autor: DPMHK

V souvislosti s opravami pozemních komunikací a se změnami, které se týkají městské hromadné dopravy, se mění některá místa zastávek autobusů a nebo jejich režim. Změny startují pátkem 16. prosince a týkají se obce Stěžery i zastávek u opavené křižovatky Fortna. Zastávky, u nichž dojde ke změně režimu, jsou po celém městě.

Z rozhodnutí obce Stěžery dochází od pátku 16. 12. 2022 ke zrušení dočasných zastávek Stěžery CIS (v jízdních pruzích). Zároveň budou obnoveny původní zastávky Stěžery CIS umístěné v zastávkových zálivech. Na těchto zastávkách budou zastavovat pouze spoje, které budou jezdit přes Stěžírky. Pro spoje, které budou jezdit přes zastávku Stěžery zastávka, bude zastávka Stěžery CIS zrušena.

Dopravní podnik také upozorňnuje na změny režimu některých zastávek. Ty budou nově převedeny do režimu zastávek "na znamení".

Nové zastávky na znamení:

    Jana Černého
    Kavák
    Karosárna
    Kladská
    Křižovatka Běleč
    Na Okrouhlíku
    Park Golf
    Roudnička U rybníka
    Rusek - Jednota
    Silnice
    Slatina zahrádky
    Slatina zastávka
    Sněžka
    U Lupínků
    Zámeček

Nové zastávky u zimního stadionu

Od pátku 16. prosince budou také všechny linky projíždějící přes zastávku Zimní stadion zastavovat na nově vybudovaných zastávkách Zimní stadion v ulici Ignáta Hermanna. Na základě této skutečnosti se tak od pátku ruší náhradní zastávky Zimní stadion v ulici Komenského a náhradní zastávky Zimní stadion B v ulici Hradecká a Brněnská.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

V Hradci by mělo být více dopravních miniterminálů

Více přestupních míst - takzvaných miniterminálů - by chtěla hradecká radnice zřídit po městě. Místa by měla sloužit nejen MHD ale i meziměstské dopravě. Například nová křižovatka Fortna je takovým dopravním uzlem spojujícím obě dopravy. Podobné úpravy chce místní radnice…
Čtěte více

Zítra se otevírá opravená křižovatka Fortna. Frekventovaná oblast bude opět průjezdná

Po osmi měsících prací se zítra v pátek 16. prosince otevře přestavěná křižovatka Fortna. Město jeden z klíčových přístupů do centra nechalo přebudovat na kruhovou křižovatku, která má mít lepší průjezdnost a má být také bezpečnější. Stavbaři také opravili okolní…
Čtěte více

Placení bankovní kartou v městských autobusech se odkládá. Chybějí součástky

Nový systém odbavení ve vozech hradecké městské dopravy nezačne fungovat podle plánu. Kvůli problémům s dodávkami komponentů a konstrukčních celků bude instalován až začátkem roku 2023. Hotovo by mělo být 3. dubna. Původně mělo být možné hradit jízdné platební kartou už 23.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme